Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Artykuł 284 paragraf 2 czy jestem winny???

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Mam następujący problem...
  Moja siostra podała mnie o przywłaszczenie jej auta rozebranie i sprzedanie. Po dwóch latach od zdarzenia mnie podała na policję. Prawda jest taka że rozebrałem jej auto i sprzedałem części, tylko że moja siostra sama mnie o to poprosila. Wtedy żyliśmy w zgodzie teraz w konflikcie. Na policji zeznała że dobrowolnie bez jej wiedzy to zrobiłem. Nie mam świadków. Na skupie złomu są moje dane jako sprzedającego elementy karoserii. Wydaje mi się że nie uda mi się z tego wyjść. Proszę o radę...

  Odpowiedz Cytuj
 • 222028
  Wysłany: 2017-10-31 18:59:37

  Treść art 284 kk o przywłaszczeniu : § 1. Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Kto przywłaszcza sobie powierzoną mu rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 3. W wypadku mniejszej wagi lub przywłaszczenia rzeczy znalezionej, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 4. Jeżeli przywłaszczenie nastąpiło na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego." Musisz jakoś udowodnić, że siostra Cię prosiła o rozbiórkę auta. Rozumiem, że umowa nie wchodzi w grę...ale może świadkowie? Nawet jakiś gest? Może zwyczaj jakim się posługujecie aby zawrzeć niepisaną umowę? SMS? Maile? To wszystko się liczy.
 • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane