Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

MOLESTOWANIE PSYCHICZNE

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2003-07-15 00:00:00

  Mój tata dostał wyrok w zawieszeniu za tzw.molestowanie psychiczne,teraz pchnął żonę i złamała ręke, grozi ,że pewnikiem pójdzie do więzienia , co robić ? Koleżanka żony widziała zdarzenie po fakcie - zbiegła na dół . Czy ktoś miał podobną sytuację ? Czy ojcu odwieszą wyrok ?

  (KAROLINA)

  Odpowiedz Cytuj
 • asia
  Wysłany: 2003-07-21 11:19:07

  Tak oczywiscie ze odwieszą. NIe popuscie mu tego. Niech mama pojdzie do prokuratury zawiadomic o fakcie.Dojdzie do kolejnej sprawy w ktorej odwieszą mu wyrok. Dostal go w zawieszeniu wiec jakikolwiek jego "wybryk" powoduje jego odwiesienie.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • anoda
  Wysłany: 2003-07-24 10:48:38

  To jest przemoc fizyczna a nie psychiczna! wiec pewnikiem zarzut fizycznego znęcania się ,zaszkodzi sporo - i bardzo dobrze!
  Odpowiedz Cytuj
 • tschop
  Wysłany: 2008-12-29 17:27:35

  W bajki wierzycie? Gosc pojdzie w zaparte ze wieszala zaslony i spadla ze stolka czy drabiny a jak nie bylo swiadkow bezposrednich tak lipa z tego bedzie.Tatusiek i ukochany maz bedzie zyl dalej w zwiazku szczesliwie. Mam identyczna sytuacje Gach siory wypisuje ze ja utlucze grozi smsami,wywalil ze swojego domu w srodku nocy z dzieckiem na reku i poobijal zlozyla skarge glina umorzyla pozniej wywalil jej drzwi w domu i co zyje?Ma sie dobrze? Policja bezradnie wrusza rekoma i mowi ze nie sa w stani nic zrobic.Za to ja jako brat wiem....
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Molestowanie jako przejaw dyskryminacji

  Jeden z współpracowników (nie szef) podszczypuje koleżanki w pracy mimo braku ich sprzeciwu wobec takich czynności. Czy jest to już molestowanie i jeśli tak to jakie środki prawne uniemożliwiające takie jego zachowanie przysługują pracownicom? Czy ewentualne, prawne środki są efektywne i skuteczne?

 • Molestowanie seksualne

  Jakie są podstawy prawne do oskarżenia pracodawcy o molestowanie seksualne? Jakie są konsekwencje takiego oskarżenia?

 • Przesłuchanie świadka w sprawie cywilnej

  Czy podczas sprawy cywilnej w sądzie strona może zapytać świadka o jego stan zdrowia psychicznego, o to, czy leczył się psychiatrycznie? Czy fakt, iż świadek cierpi na zaburzenia psychiczne może mieć wpływ na ocenę wiarygodności jego zeznań?

 • Ubezwłasnowolnienie całkowite - przesłanki

  Kiedy można ubezwłasnowolnić osobę całkowicie?

 • Molestowanie i mobbing w pracy

  Była pracownica wystąpiła z pozwem o odszkodowanie za mobbing. W prośbie o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron nie podała przyczyny. Zarzuca jednemu z pracowników pracodawcy (jej bezpośredniemu przełożonemu), że ją molestował, a gdy jego propozycje seksualne pozostały bez odpowiedzi ze strony pracownicy zaczął ją rzekomo poniżać i ośmieszać, stosować wobec niej mobbing. Pracownica, jak również nikt z ze współpracowników tej osoby, nie zgłosili tego wcześniej Kierownictwu pracodawcy. Pracownica w pozwie zawnioskowała na świadka osobę, która stosowała rzekomo wobec niej praktyki molestowania jej i mobbingu. Osoba oskarżana o molestowanie i mobbing zaprzecza jakoby molestowała i stosowała mobbing wobec kogokolwiek, w tym i tej byłej pracownicy. Pracownica w pozwie zawnioskowała na świadka osobę, która stosowała rzekomo wobec niej praktyki molestowania jej i mobbingu .Pracownica na dwa miesiące przed rozwiązaniem umowy o pracę rozpoczęła leczenie w przychodni psychiatrycznej twierdząc, że wskutek molestowania i mobbingu w obawie przed utratą pracy doznała rozstroju zdrowia. Czy sytuacja pracodawcy jest z góry przegrana skoro podobno nie ma świadków bezpośrednio znajdujących się obok pracownicy zarzucającej molestowanie ją i stosowanie wobec niej mobbingu przez pracownika pracodawcy, który zaprzecza faktom molestowania i mobbingu?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane