Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Podszywanie się.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam. Chciałam się dowiedzieć jaka istnieje kara dla osoby ,która podszywa się pode mnie umieszczając moje imie i nazwisko na portalu społecznościowym, umieszcza moje zdjęcia i pisze wiadomości do innych ludzi w moim imieniu ?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Podszywanie sie pod zmarłą osobę

  Moja mama z drugim mężem prowadziła warsztat kuśnierski.W roku 1997 zachorowała na Alzheimera i w jej miejsce została przyjęta pani A. Drugi mąż mamy nie zarejestrował pani A jako pracownika, Pani ta pracowała jako jego żona aby jak się wyrażał zaoszczędzić na podatkach.W roku 2002 mama zmarła, pani A nadal była wykazywana w PIT16 jako współmałżonka. Pani A tak dalece wczuła się w rolę że podaje klientom nazwisko mojej mamy jako swoje, a nawet podaje jako swój adres mojej zmarłej mamy.Mieszkałam zawsze razem z mamą. Zdarzyło się już kilkukrotnie, że do domu przychodziły klientki ,kierowane przez panią A po odbiór futra. Jestem zmuszona wyjaśniać im ,że moja mama nie żyje a pani A podszywa się pod nią i odsyłać do pracowni. Czy mam prawo drogą prawną dochodzić od pani A zaprzestania używania nazwiska i imienia mojej mamy. Pani A ma swojego męża, z którym mieszka i żyje w zgodzie w zupełnie innej dzielnicy miasta.

 • Prawa do znaku towarowego

  Jestem właścicielem praw autorskich do znaku towarowego (logo firmy), przekazanych mi przez agencję reklamową, z którą opracowałem znak. Znak nie jest jeszcze zarejestrowany w U.P. Przez okres ponad 2 lat współpracowałem z firmą, która używała ten znak nieodpłatnie, rejestrując go jako nazwę (firmę) w urzędzie miasta. Obecnie zaprzestałem współpracy z tą firmą. Czy i w jaki sposób mogę zabronić firmie, z którą wcześniej współpracowałem użytkowania mojego znaku towarowego? Nadmieniam, że nie ma między nami żadnej umowy, w której zgadzałbym się na użytkowanie mojego znaku.

 • Działalność konkurencyjna wobec spółki

  Czy wspólnik spółki jawnej ma prawo mieć jednoosobową działalność i działać w tej samej branży? Czy może mieć podobną nazwę?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane