Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

prawko zabrane na 2 lata

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • mam pytanie jesli prawko zostalo zabrane na dwa lata jest mozliwosc napisania listu lub czegos do prezydenta miata lub da sie cos zrobic by wczesniej odzyskac prawo jazdy ?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Prawo jazdy wydane za granicą

  Trzy lata temu zostało mi zabrane prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwym. Okres kary minął w tym roku, mógłbym zdawać egzamin aby zostały mi przywrócone uprawnienia, ale nie podjąłem starań o przywrócenie uprawnień do kierowania. W tym roku byłem w Holandii, Belgii gdzie byłem zameldowany kilka miesięcy i pracowałem. Tam ukończyłem kurs prawa jazdy i zdałem egzaminy, uzyskując uprawnienia do kierowania samochodami osobowymi. Czy mając prawo jazdy belgijskie, holenderskie mogę jeździć po Polsce, czy na podstawie tego prawa jazdy mogę się starać o przywrócenie uprawnień i otrzymać prawo jazdy polskie?

 • Zwrot przed terminem zabranego prawa jazdy

  Mój znajomy 7 miesięcy temu prowadząc samochód pod wpływem alkoholu miał wypadek - uderzył w drzewo. Nie było poszkodowanych osób trzecich. Sam się przyznał do winy. Zabrano mu prawo jazdy na 3 lata. Po jakim czasie może prosić o skrócenie tego 3-letniego terminu?

 • Zatarcie skazania po okresie próby

  Pana X skazano na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz karę grzywny. Po jakim czasie nastąpi zatarcie skazania? Po trzy i pół roku czy po pięciu latach?

 • Dochodzenie należności za wykonaną usługę

  Witam. Pewne przedsiębiorstwo domaga się ode mnie zapłaty za usługę, którą rzekomo zamówiłem 4 lata temu i wtedy też miałem za nią zapłacić. W jaki sposób mogę uniknąć zapłaty długu, którego nie zaciągałem?

 • Zastaw rejestrowy na samochodzie

  Trzy lata temu kupiłem auto, które - jak się teraz okazało - było kupione przez poprzedniego właściciela na raty (zastaw sądowy - brak wpisu w dowodzie rejestracyjnym i wydziale komunikacji), ten zaś nic o tym nie wspomniał przy sprzedaży. Samochód odsprzedałem po kilku miesiącach, a nowy nabywca został powiadomiony teraz przez bank o tym, że zostanie mu auto zabrane z powodu zaległości płatniczych pierwszego właściciela. Czy bank ma prawo zabrać auto?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane