Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

zniewaga na portalu społecznościowym

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam. Mam taki problem. Jestem znieważany na ulicy ale od niedawna także na portalach społecznościowych przez jednego faceta. Przez moment chciałem sprawę załatwić kasując wpisy i blokując mu konto, ale konto może założyć inne lub nawet kilka. Dlatego chce założyć sprawę w sądzie. Co powinienem zrobić? Zrobił Print Screeny wszystkich stron na portalach na których mnie obrażał, i bezpodstawnie oskarżał o różne rzeczy. Dzisiaj napisałem o całej sprawie do administratora portalu z zaznaczeniem że będę prosił o potwierdzenie tego że takie wpisy miały miejsce i że sprawę jemu zgłaszałem oraz dopiero wtedy o blokadę kont lub ich usunięcie. Czy mogę starać się o blokadę rejestracji z danego nr IP?? Co powinienem jeszcze zrobić przed wprowadzeniem sprawy na drogę cywilną?? Zgłosić na policję z zebranymi przeze mnie dowodami??

  Odpowiedz Cytuj
 • no wydaje się że sam sobie pan udzielił odpowiedzi na ten temat. print screen, zgłoszenie administracji portali i policji, a potem sprawa do sądu do prawidłowa droga działania. ze swojej strony radze nie informować tej osoby o tym co pan robi, i stale zapisywać, nagrywać i print screen\'ować wszelkiego rodzaju zniewagi pana osoby. Pozbierać świadków dodatkowo i skontaktować się z jakimś adwokatem, może z prawnikami z tego forum?
 • Reklama

 • Mam takie pytanie. Na portalu społecznościowym Facebook istnieje strona "Jebać Wegetarian I Wegan". W opisie strony widnieje hasło: "DLA NAS MIĘSO, DLA WEGE KUTASY DO RYJA". Z racji tego, że jestem wegetarianką, poczułam się dotknięta i znieważona. W jaki sposób mogę dochodzić prawa w tym zakresie? Gdzie zgłosić fakt, że czuję się obrażona tego rodzaju wpisami? Czy zacząć od autorów portalu (szczerze - wolałabym tego uniknąć), od administracji Facebooka, czy może od razu zająć się tym od strony prawnej?
 • Witam, Oczywiście jeżeli Pani uczucia zostały urażone takimi zapisami, może Pani wystąpić na drogę sądową w przedmiocie naruszenia Pani dóbr osobistych - art. 23 kc. Zgodnie z treścią art. 24 kc może Pani wówczas żądać podjęcia wszelkich czynności zmierzających do usunięcia skutków naruszenia, w szczególności sporządzenia oświadczenia we wskazanej formie i treści oraz wypłaty zadośćuczynienia lub wypłaty określonej sumy pieniężnej na wskazany przez Panią cel społeczny. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt tel. Kancelaria Adwokacka adw. Piotr Meller 502-199-050, 504-260-672
 • W takim razie mam bezpośrednio iść do sądu? W jaki sposób sporządzić takie pismo - są może w Internecie jakieś wzory?
 • Znalazłam już wzór pisma - wiem, że sprawy tego typu kieruje się do sądu okręgowego właściwego dla adresu zamieszkania pozwanego, ale jest jedno ale - nie znam imienia, nazwiska i adresu twórcy tegoż profilu na FB. W jaki sposób go ustalić?
 • Czy ktoś mógłby pomóc mi w rozwiązaniu tej sprawy?
 • Tak, jak Pani już wspomniała - sprawę kieruje się do sądu okręgowego właściwego dla adresu zamieszkania pozwanego. Pozew powinien obejmować następujące elementy: 1. określenie sądu, do którego jest kierowany 2. oznaczenie stron wraz z danymi obejmującymi miejsce zamieszkania, zawód 3. oznaczenie ewentualnych przedstawicieli ustawowych lub pełnomocników (adres, zawód) 4. oznaczenie rodzaju pisma (w tym wypadku pozew) 5. określenie żądania pozwu oraz przytoczenie okoliczności, dowodów uzasadniających to żądanie ? nie jest natomiast wymagane podanie podstawy prawnej żądania 6. podpisy powoda, ewentualnie przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika 7. wymienienie załączników 8. jeżeli pozew składa pełnomocnik, należy dołączyć do niego pełnomocnictwo Zanim pozew zostanie złożony, należy pamiętać o przygotowaniu kopii (wraz z załącznikami) dla każdej ze stron oraz do akt sądowych. Pozew należy złożyć w sądzie, w okręgu którego pozwany zamieszkuje, bądź w sądzie w którego okręgu miało miejsce zdarzenie wywołujące szkodę (art. 35 KPC). Ponieważ sprawa dotyczy naruszenia dóbr osobistych, to zgodnie z art. 17 KPC, powinien to być sąd okręgowy. W związku z wniesieniem pozwu, istnieje konieczność uiszczenia wpisu sądowego, który co do zasady obliczany jest stosunkowo do wartości przedmiotu sporu. W przypadku spraw dotyczących dóbr osobistych, wysokość tej opłaty kształtuje się w granicach od 30 do 600 zł (§11 pkt 1 rozporządzenia Min. Sprawiedliwości w sprawie określenia wysokości wpisów w sprawach cywilnych). Ponieważ wartości przedmiotu sporu nie można ustalić w momencie wniesienia pozwu, wysokość wpisu ma charakter tymczasowy. Wysokość ta ostatecznie zostanie określona w orzeczeniu kończącym sprawę, w efekcie czego może zajść potrzeba dopłaty lub zwrotu części wpisu. Może Pani się również zdecydować na pozew zbiorowy, jeśli zna Pani osoby, które także poczuły się urażone wspomnianą przez Pani stroną
 • Idź w strony prawne,bo admin tej strony ma KU KU
 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane