Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wymeldowanie osoby z własnościowego mieszkania

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Mam problem, mieszkam z moim ojcem w mieszkaniu własnościowym. Matka z nami nie mieszka, nie odzywa się do nas i nie daje pieniędzy na spłatę za mieszkanie. Mój ocjiec chciałby ją wymeldować z mieszkania, ponieważ nie są już ze sobą od roku i ona nie chce nam wogóle nic pomóc, najbardziej chodziło nam o dotację do mieszkania. Był w urzędzie miasta i powiedzieli, że może ją owszem wymeldować, ale ona jak tylko pójdzie się zameldować, to będą musieli to zrobić. Mieszkanie jest na ojca zapisane i on widnieje w spółdzielni mieszkaniowej. Mają razem wzięte pożyczki pod hipotekę i nie mam pojęcia co mogę mu poradzić. Proszę o pomoc. To bardzo dla mnie ważne.

  Odpowiedz Cytuj
 • Właściciel może wymeldować osobę ze swojego lokalu. Może to zrobić sam lub można zażądać wymeldowania z urzędu jeśli osoba zameldowana nie przebuwa w lokalu ponad pół roku. Sam meldunek nie daje żadnych praw własnościowych do lokalu choć to, że osoba widnieje jako zameldowana może utrudniać właścicielowi lokalu dysponowanie nim (np zwiększone opłaty itp)i ma on prawo wymeldować taką osobą. Bez oświadczenia o prawie do dysponowania lokalem urząd nie ma prawa zameldować osoby tylko dlatego, że chce ona być gdzieś zameldowana.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Utrata prawa do mieszkania kwaterunkowego

  Jakie okoliczności muszą zachodzić, aby przydział lokalu utracił moc prawną? Czy wymeldowanie osoby uprawnionej jest taką przesłanką? Czy mając przydział kwaterunkowy można być współwłaścicielem mieszkania własnościowego spółdzielczego, w którym się przebywa, nie tracąc swego prawo do mieszkania kwaterunkowego?

 • Zgoda właściciela na zameldowanie

  Jeżeli jako właściciel mieszkania własnościowego zamelduję jakąś osobę, to czy ta osoba może zameldować bez mojej zgody inne osoby?

 • Wymeldowanie kolegi z mieszkania

  Mój kolega wyjechał za granicę. Poprosił mnie o wymeldowanie go z mieszkania, w którym nie mieszka od roku. Czy mogę to zrobić?

 • Wynajem okazjonalny a zameldowanie

  Czy w przypadku najmu, właściciel powinien być zameldowany w lokalu mieszkalnym, który chce wynająć okazjonalnie?

 • Obowiązek meldunkowy w polskim prawie

  Jak wygląda kwestia obowiązku meldunkowego w polskim prawie?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane