Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wymeldowanie osoby z własnościowego mieszkania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Mam problem, mieszkam z moim ojcem w mieszkaniu własnościowym. Matka z nami nie mieszka, nie odzywa się do nas i nie daje pieniędzy na spłatę za mieszkanie. Mój ocjiec chciałby ją wymeldować z mieszkania, ponieważ nie są już ze sobą od roku i ona nie chce nam wogóle nic pomóc, najbardziej chodziło nam o dotację do mieszkania. Był w urzędzie miasta i powiedzieli, że może ją owszem wymeldować, ale ona jak tylko pójdzie się zameldować, to będą musieli to zrobić. Mieszkanie jest na ojca zapisane i on widnieje w spółdzielni mieszkaniowej. Mają razem wzięte pożyczki pod hipotekę i nie mam pojęcia co mogę mu poradzić. Proszę o pomoc. To bardzo dla mnie ważne.

    Odpowiedz Cytuj
  • Właściciel może wymeldować osobę ze swojego lokalu. Może to zrobić sam lub można zażądać wymeldowania z urzędu jeśli osoba zameldowana nie przebuwa w lokalu ponad pół roku. Sam meldunek nie daje żadnych praw własnościowych do lokalu choć to, że osoba widnieje jako zameldowana może utrudniać właścicielowi lokalu dysponowanie nim (np zwiększone opłaty itp)i ma on prawo wymeldować taką osobą. Bez oświadczenia o prawie do dysponowania lokalem urząd nie ma prawa zameldować osoby tylko dlatego, że chce ona być gdzieś zameldowana.
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane