Utrata prawa do mieszkania kwaterunkowego

Pytanie:

"Jakie okoliczności muszą zachodzić, aby przydział lokalu utracił moc prawną? Czy wymeldowanie osoby uprawnionej jest taką przesłanką? Czy mając przydział kwaterunkowy można być współwłaścicielem mieszkania własnościowego spółdzielczego, w którym się przebywa, nie tracąc swego prawo do mieszkania kwaterunkowego? "

Odpowiedź prawnika: Utrata prawa do mieszkania kwaterunkowego

Okoliczności powodujące wygaśnięcie prawa do mieszkania kwaterunkowego różnią się w zależności od tego, co było podstawą przydziału. Jeśli więc jest Pan/Pani najemcą lokalu komunalnego na podstawie decyzji, to wymeldowanie nie spowoduje utraty prawa do lokalu. Podobnie fakt bycia współwłaścicielem mieszkania własnościowego nie powoduje utraty przydziału, a jedynie wyklucza możliwość wykupienia mieszkania komunalnego.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika