Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wyrzucenie z domu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam, dom w którym mieszkam nie jest mój, ale jestem nim zameldowany na stałe razem z całą rodziną (żona i dziecko). Dom należy do mojego ojca i dziadka. Strona rodziny dziadka chce dom sprzedać, co wiązałoby się z wyrzuceniem nas. Od kilku miesięcy próbuję znaleźć jakieś lokum do wynajęcia, ale nie stać nas na to. Rodzina dziadka grozi mi sądem, ponoć mogą mnie wyrzuci, bo pieniądze ze sprzedaży domu mają iść na leczenie dziadka. Czy przy sprzedaży potrzebna jest zgoda drugiego właściciela? Jak mogę się bronić?

    Odpowiedz Cytuj
  • Oczywiście, że przy sprzedaży domu jest potrzebna zgoda współwłaściciela. Jeżeli ojciec wyraża zgodę, na to żeby Pan mieszkał w tym domu, to rodzina dziadka nie może Pana wyrzucić. Generalnie rodzina dziadka nie może dysponować częścią dziadka bez jego zgody ani złożyć pozwu w sądzie o usunięcie Pana z domu, ponieważ nie mają do tego tytułu prawnego. Jakie jest stanowisko samego dziadka i Pana ojca w tej sprawie? To ma kluczowe znaczenie dla sprawy a nie to, co chce rodzina dziadka i czy na pewno pieniądze ze sprzedaży domu mają iść na leczenie dziadka, a nie przypadkiem na "przemiał".
  • Reklama

  • Cześć potrzebuje pomocy,moja dziewczyna cały czas kłóci się z matką, nie są za bardzo miłe dla siebie i ostatnio jej matka powiedziała ze ją wyje... z domu , dziewczyna ma dopiero 15 lat z ojcem nie ma dobrego kontaktu bo się nad nia znęcał,więc nie wiem co zrobić jak by byla sytuacja ze by ja wyrzuciła. ( Michał)
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane