Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zakaz palenia

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam! Potrzebuje pomocy, sprawa wygląda tak, ze mieszkam w bloku kazdy ma wykupione mieszkanie, kazdy ma swój komin i piec którym ogrzewa mieszkanie. Ostatnio u sasiada pode mna zapaliła sie sadza albo i nie bo sa dwie wersje miał tak zapchany komin ze dym sie nie wydostawał i szczelinami zadymił moje mieszkanie i sasiada wyzej. Cały pion dostał zakaz palenia, wszczęto postepowanie dla 3 lokali. Kominiarz przeczyścił im komin i czekamy na inspektora który ma sprawdzic i teraz sasiad który jest winny powiedział ze bedziemy placic po 1500 od mieszkania lub 2500 razem. Ale za co ja mam placic moj komin był drozny czy coś tu jest nie tak?

  Odpowiedz Cytuj
 • blokers
  Wysłany: 2017-11-21 08:00:38

  Kominy są częściami wspólnymi, natomiast za ich stan techniczny odpowiada zarządca budynku. On powinien zlecać wizyty kominiarza raz do roku żeby sprawdził czy wszystko gra. Natomiast co do czyszczenia, to lokator powinien 4 razy do roku(!) wyczyścić przewód dymowy. Odpowiedzialności zbiorowej to bym się nie spodziewał. Pewnie przy okazji wypłyną inne sprawy, takie jak brak nawiewu itp, ale tylko Inspektorat Nadzoru Budowlanego może nakazać wykonanie i nakładać kary. Miałem podobny problem ale pan z tej strony mi wytłumaczył www.czarnyfach.pl
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane