Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Czy ojciec może odmówić mi płacenia alimentów

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • W styczniu skonczylam 19 lat, mam osmio miesieczna corke, przez rok nie chodzilam do szkoly, teraz rozpoczelam nauke w ostatniej klasie gimnazjum dla sluchaczy (wieczorowym) zajecia mam 2 razy w tygodniu. Ojciec dziecka nie pracuje, nie jestesmy malzenstwem. Do stycznia 2006 roku dostawalam od mojego ojca alimenty 850 zl, czy jezeli zamiast do dziennego gimnazjumi uczeszczam do wymienionej szkoly moge stracic prawo do alimentow? Zaznaczam, ze nie mam mozliwosci pracy poniewaz nie ma sie kto zaopiekowac w tym czasie corka.

  Odpowiedz Cytuj
 • padme _06
  Wysłany: 2006-09-10 17:37:13

  Aby ojciec mógł przestac płacic na ciebie alimenty musiłby wnieśc do sądu wniosek o wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego. Decyzja nalezy do sądu jednak nasze prawo mówi o obowiązku utrzymywania dziecka dopóki samo nie jest w stanie sie utrzymac. A co z alimentami na twoją córke czy otrzymujesz je od ojca dziecka ?
 • Reklama

 • padme_06
  Wysłany: 2006-09-12 13:05:06

  Art. 135. § 1. Zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego. § 2. Wykonanie obowiązku alimentacyjnego względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, może polegać także, w całości lub w części, na osobistych staraniach o jego utrzymanie lub wychowanie.
 • baon24
  Wysłany: 2006-09-13 21:29:05

  Nie. Rodzaj szkoły nie ma znaczenia. Uczysz się w gimnazjum, nie zdobyłaś jeszcze zawodu więc ojciec ma obowiązek płacić Ci alimenty. Po ukończeniu gimnazjum powinnaś podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, a po ukończeniu liceum podjąć naukę w szkole policealnej celem zdobycia zawodu. Przez cały czas nauki ojciec jest zobowiązany do płacenia alimentów. W przybaon24@wp.pl

 • XDDDDDDDDDDD
  Wysłany: 2018-05-15 22:16:30

  O K RWA XD to miałas 18 lat w drugiej gimnazjum? fajnie ze nie zdalas 3 razy i jeszcze zaciążyłaś nie ma co i pogratulować twojej intelignecji
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.