Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

dziadkowie rodziną zastępczą

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Jestem ojcem dwójki dzieci lat, rozwód otrzymałem w tym miesiącu i dzieci zostały przy mnie.Aktualnie mieszkają z moimi rodzicami gdzie maja warunki potrzebne do normalnego życia i upragniony spokój. Nie zamierzam pozbyć się obowiązków, ale zastanawiam się jakie korzyści mogą uzyskać dzieci gdyby ich dziadkowie zostali ich rodzina zastępczą?

  Odpowiedz Cytuj
 • Jeśli nie jest Pan ani matka dzieci pozbawiony praw rodzicielskich to dziadkowie nie mogą być rodziną zastępczą - dzieci mają już pełnoprawnych opiekunów.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wymagania formalne wniosku o rodzinę zastępczą

  Nawiązując do pytania z dnia 8.11.2007 r. "Siostra jako rodzina zastępcza", chciałabym zapytać, czy babcia składając do sądu wniosek o ustanowienie jej rodziną zastępczą dla brata, powinna wymienić go jako uczestnika postępowania oraz oprócz odpisu aktu urodzenia brata, jakie dokumenty należy dołączyć? Babcia w chwili obecnej jest wdową. Co powinien zawierać taki wniosek i jakie dokumenty są tutaj niezbędne?

 • Rodzina zastępcza dla sieroty

  Jakich formalności trzeba dokonać do opieki prawnej i rodziny zastępczej nad małoletnim w przypadku zgonu obydwojga rodziców?

 • Opiekun prawny i rodzina zastępcza

  Mam 34 lata, w wieku gdy miałam 15 lat zmarli moi rodzice po których otrzymywałam rentę rodziną aż do ukończenia 25 lat. Pomimo, że w wieku 22 lat zawarłam związek małżeński, renta dalej mi przysługiwała z tytułu pobierania nauki. W tym czasie moim opiekunem prawnym i rodziną zastępczą była ciocia, która otrzymywała moją rentę. Będąc w związku małżeńskim ze względów zdrowotnych i osobistych pracę podjęłam w wieku 28 lat, obecnie jestem na rencie inwalidzkiej. W jakim okresie mojego życia ciocia przestała być moim opiekunem prawnym i rodziną zastępczą?

 • Kontakty dziadków z wnukami

  Czy dziadkowie mogą żądać przed sądem uregulowania ich kontaktów z wnukami?

 • Urlop macierzyński dla rodziny zastępczej

  Czy kobiecie będącej matką zastępczą przysługuje urlop w wymiarze, jak matce przysposabiającej dziecko? Chodzi o urlop, jaki przysługuję po ustanowieniu się rodziną zastępczą. Dziecko jest noworodkiem, postępowanie o ustanowienie rodziny zastępczej jest w toku.

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane