Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

FUNDUSZ ALIMENTACYJNY - JAKIE DOKUMENTY

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • -
    Wysłany: 2004-01-06 00:00:00

MAM PYTANIE - JAKIE DOKUMENTY POTRZEBNE SA DO TEGO ABY DOSTAC ALIMENTY Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO?

(SARA)

Odpowiedz Cytuj
  • mama
    Wysłany: 2009-07-30 14:18:48

do babci: na poczatek należy założyć sprawę alimentacyjną w sądzie, nie zależnie od tego gdzie jest teraz ojciec w kraju czy za granicą, w sądzie najblizszym miejsca zameldowania Pani córki. Jeżeli okaże się że sąd nie będzie w stanie "namierzyć" ojca i sprawy będą odbywały się bez jego obecności, ostatecznie sąd itak wyda wyrok. Z tym wyrokiem udać się Pani musi do komornika, a z postanowieniem komorniczym do miejskiego ośrodka pomocy społecznej. życzę wytrwałości
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

• Babcia
    Wysłany: 2009-07-18 08:15:37

Ojcic mojej wnusi nie dal jej nazwiska i nic na dziecko nie placi prosze mi powiedziec jak zaczac starac sie o cokolwiek jesli ojciec dziecka przebywa za granica??
    Odpowiedz Cytuj

• Wysłany: 2009-05-07 16:16:57

jeśli mam pełną dokumentację w FA i podniosłam alimenty to w tym przypadku jakie dokumenty powinnam dostarczyć komu i gdzie by wypłacanie alimentów nie ustało?
    Odpowiedz Cytuj

• Wysłany: 2008-08-20 17:42:21

witam ja mam pytanko,jesli ojdziec mojego dziecka miesza w Szwecji,to jakie dokumenty powinnam zlożyc,ja komornika nie mam tylko wszystko idzie przez sąd okręgowy.pozdrawiam
    Odpowiedz Cytuj
  • SARA
    Wysłany: 2004-01-07 09:11:18

DZIĘKUJĘ ELIZO
    Odpowiedz Cytuj
  • Eliza
    Wysłany: 2004-01-06 21:03:46

Narazie jest projekt w sejmie o likwidacji FA. Ustawa jeszcze nie jest ustanowiona i mam wątpliwości czy coś takiego przejdzie. Przecież jak nie będzie zgodna z Konstytucją zostanie zaskarżona do Tryb. Konst. Narazie jeszcze FA funkcjonuje i trochę to potrwa zanim ustawa wejdzie w życie.
    Odpowiedz Cytuj
  • nina
    Wysłany: 2004-01-06 18:18:43

kiedy rzad likwiduje fundusz alimentacyjny
    Odpowiedz Cytuj
  • Eliza
    Wysłany: 2004-01-06 15:48:33

Do FA może wystąpić tylko komornik w Twoim imieniu. Od komornika otrzymasz wniosek do wypełnienia, do którego dołączasz zaświadczenie o dochodach z US, zaświadczenie ze szkoły jeżeli dziecko się uczy, oraz odpis aktu urodzenia dziecka. To wszysko składasz u komornika. Jak masz jeszcze jakieś pytania - służe pomocą.
    Odpowiedz Cytuj

Porady prawne e-prawnik.pl:

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane