Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

jakie mam prawa-widzenie sie z dzieckiem

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • witam mam 31 lat . mam problem z byłą narzyczoną a ona ma 24 lata nie jesteśmy małrzeństwem nie mieszkamy juz razem od 5miesiecy. mamy mała córke1,4miesiecy.obie teraz zamieszkuja w domu jej rodzicow z powodu problemow finansowych.bo niejestesmy juz razem a ma ona mieszkanie które kupili i spłacają je jej rodzice.ona nie pracuje gdyz uczy sie i dostaje rente która wstrzymal zus bo unikała szkoły i naliczyli jej kwote do zaplaty.ja pracuje ale posiadam z pierwszego małrzenstwa syna na ktorego zaległe alimenty komornik wsiadl na wypłate i zarabiam teraz niewiele oprucz tego mam kredyt na siebie który wziełem na remont jej mieszkania.bo mielismy tam mieszkac ale zdecydowala inaczej,teraz mieszkam u rodziców swoich.moje pytanie jest co moge w zaistniałej sytuacji zrobic na swoja korzysc zeby widywac sie z corka czy moge ograniczyc jej prawa rodzicielskie,lub jej ich pozbawic,napewno zlozyła o alimenty co mam zrobic zeby otrzymac najniższe z powodu mojej sytuacji oraz nie ponosic zadnych kosztow sadowych.prosze o pomoc i podpowiedzi

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Prawo do odwiedzin tymczasowo aresztowanego

  Jestem matką dziecka, którego ojciec jest tymczasowo aresztowany. Czy mogę otrzymać z dzieckiem widzenie bezpośrednie przy stoliku? Dziecko ma 4 miesiące i nie widziało ojca od 3 miesięcy.

 • Odwiedziny ojca w miejscu zamieszkania dziecka

  Czy sąd może wydać nakaz, na wniosek ojca, na przywożenie przez matkę dziecka z zagranicy w celu widzenia ojca z nim, podczas gdy ojciec wydał dobrowolną zgodę na pobyt dziecka za granicą i sporadyczne widzenie się z nim ze względu na dystans?

 • Prawo widywania dziecka a urlop

  Mieszkam z żoną odzielnie, mamy syna, który jest przy żonie, mam ustanowione sądownie kontakty z dzieckiem w określone dni. Czy żona może odmówić mi tych kontaktów na okres jej urlopu, nawet jeżeli nigdzie w tym czasie nie wyjedzie z dzieckiem?

 • Odmowa widzenia z tymczasowo aresztowanym

  Mąż jest w areszcie śledczym. W jakiej sytuacji prokurator może odmówić widzenia rodzinie w areszcie śledczym?

 • Orzeczenie o widywaniu się z dzieckiem

  Według postanowienia Sądu moje wizyty z małoletnim synem przypadają na 2-gi i 4-ty weekend każdego miesiąca, lecz w okresie wakacji mogę zabrać go do siebie od 1-go Lipca. W związku z tym, iż 21 czerwca przypada koniec roku szkolnego, a mój syn uczęszcza do przedszkola i jest to 4-ty weekend miesiąca, mam pytanie: czy mam prawo do wizyty z dzieckiem przez cały weekend, jeden dzień ,czy w ogóle nie powinienem jechać do syna, gdyż nie jestem tego pewien, a nie chciałbym popełnić błędu. Syn wraz z matką mieszka 800 km ode mnie. W związku z moimi sprawami zawodowymi będę 21 czerca w miejscowości zamieszkania syna. Czy prawnie mógłbym go odwiedzić?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane