Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Ojciec nie dostosowywuje się do wyroku Sądu

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,

  Jestem po rozwodzie pół roku z orzeczeniem winy mojego męża oraz z jego ograniczeniem władzy rodzicielskiej co do niektórych aspektów.
  Problem polega na tym iż mąż notorycznie nie dostosowywuje się do umówionych kontaktów - nie odwozi dziecka o ustalonej godzinie, robi to 2,3 godziny później bez uprzedzenia. Ale to jeszcze da się jakoś przeżyć, ostatnio pozwolił sobie 2 razy na odwiezienie dziecka z podróży wakacyjnej dzień później rónież bez uprzedzenia, nie odbierał moich telefonów, na smsy nie odpisywał itd. Nie będę opisywać co ja wtedy przeżywałam.
  Moje pytanie brzmi - co ja mogę z tym zrobić, jeśli nie będę reagowała to mąż będzie pozwalał sobie na coraz więcej, czy jest jakieś prawo lub czymś mogę "zagrozić" mężowi - jeśli to będzie się powtarzać - tak aby wziął sobie do serca postanowienie Sądu i się dostosowywał.
  Prośby aby tego nie robił albo żeby informował mnie o takich sytuacjach, nie pomagają - ma to w nosie.
  Zaznaczam iż ja zawożę synka o ustalonych porach i dniach.


  Odpowiedz Cytuj
 • Witam, Art. 598 (15). § 1. kpc - Jeżeli osoba, pod której pieczą dziecko pozostaje, nie wykonuje albo niewłaściwie wykonuje obowiązki wynikające z orzeczenia albo z ugody zawartej przed sądem lub przed mediatorem w przedmiocie kontaktów z dzieckiem, sąd opiekuńczy, uwzględniając sytuację majątkową tej osoby, zagrozi jej nakazaniem zapłaty na rzecz osoby uprawnionej do kontaktu z dzieckiem oznaczonej sumy pieniężnej za każde naruszenie obowiązku. Tak więc proszę poinformować ojca dziecka, iż jeżeli nie będzie przestrzegał zakreślonego w orzeczeniu zakresu kontaktów z dzieckiem powiadomi Pani o tym Sąd.

 • Reklama

 • tomuś3005
  Wysłany: 2016-08-21 20:39:35

  mój były mąż ma widzenia ustalone przez sąd w 1 i 3 sobotę miesiąca i 2i4 niedzielę od godz 9do 18.wczoraj wydalam syna o godz 9 rano i do dzisiaj syn do domu nie wrócił.wydzwaniam na policję mowiac że mam wyrok sądowy ustalone widzenia ex ma ograniczone prawa rodzicielskie a oni mi znowu do sadu każą iść.nic nie pomogą nawet nie wyśla patrolu żeby sprawdzil co dzieje się zmoim dzieckiem.23 maja 2016 złożyłam wniosek do sądu że ex już wcześniej nie odwozil syna na czas ido dzisiaj żadnej odpowiedzi 3miesiace czekam .jesli jutro zloże wniosek do sadu to może moje dziecko za 3miesiace zobacze .pomocy co robić
 • Kiii
  Wysłany: 2017-07-29 10:59:01

  Przeżywam to samo, co Wy,panie, wyżej. Ojciec mojej córki robi, co chce. Niestety, nie ma kogo prosić o pomoc. Policja nie pomoże, kurator nie pomoże.Odesłanie do sądu skutkuje tym, że może za 3-4-5 miesięcy będzie sprawa - i co z tego? Ojciec córki zapłaci najwyżej kilkaset złotych i dalej będzie robił, co chciał.I co, znowu do sądu? By sytuacja się powtórzyła? Niestety, w Polsce jest dziko pod tym względem i tak też, na dziko, trzeba sobie radzić. Nie wydawać dziecka, nie zgadzać się na nic. Niech on poda do sądu, a wtedy bronić się "pazurami" oskarżając go o wszystko, jak leci. Tak to u nas jest - broń się, matko, sama, bo nikt ci nie pomoże..
 • ojciec
  Wysłany: 2018-03-07 14:29:53

  glupie baby
 • ojciec
  Wysłany: 2018-03-07 14:30:51

  ja tez chce wychowywać swoje dziecko i mateczka ma juz zapowiedziane ze jeszcze raz utrudni mi kontakt to ja tez jej utrudnie
 • Asia
  Wysłany: 2018-04-15 16:47:00

  Ojciec powiedz mi co to znaczy głupie baby i co oznacza utrudnianie kontaktów to wy sami sobie je utrudnianie
 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane