Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

podział majątku wspolnego

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • witam.
  Mam pewien problem. od półtorej roku próbuję wywalczyć cokolwiek z podziału majątku. Moja sprawa wyglada tak: były mąż za kawalera kupił działke (znalismy sie juz wtedy długo, dzialka jest zapisana w KW na niego) po czym zaczelismy budowac dom do budowy bardzo pomogli nam moi rodzice. W trakcie budowy tzn na jej poczatku wizelismy slub no i po niespełna 2 latach wszystko sie rozpadło. Jestem tylko jako współkredytobiorca. Czy mam prawo do jakiejś czesci za to że sprzedał ten dom niedawno za sporą sume. Sedzia na ostatnim postanowieniu jeszcze przed sprzedaża powiedział ze nalezy mi sie tylko to co było kupione do domu czyli meble itp. Bardzo prosiłabym o jakaś odpowiedz. Czytajac na innych forach adwokaci pisza ze wszystko co jest po slubie jest wspolnotą majątkową tak więc dlaczego Ja mialabym nie dostac z tego nic. Rodzice wlozyli w budowe swoje pieniadze a on nie chce oddac ani zł, co mam zrobic? Gdzie sie udac o pomoc. Moj adwokat chyba sie nie zna na tym i olewa sprawe

  Odpowiedz Cytuj
 • Witam W ramach podziału majątku wspólnego nie może Pani żądać spłaty z nieruchomości - może Pani natomiast zażądać od byłego męża zwrotu połowy nakładów jakie ponieśliście z majątku wspólnego na majątek osobisty męża. Ponieważ budynek budowany był na działce męża w trakcie trwania małżeństwa - koszty jego budowy stanowić będą takie nakłady.

 • Reklama

 • Lucy
  Wysłany: 2016-11-10 15:43:42

  Podział majątku, skąd ja to znam. Miałam też niestety z tym do czynienia. Pomogła mi pani adwokat Anna Zasada i udało się załatwić sprawę tak jak chciałam, chociaż uwierzcie nie było to łatwe.
 • moni
  Wysłany: 2016-11-13 17:55:45

  mam proplem już od dawna ojcic mój już 9 lat temu zmarl nie zostawil testamentu dzisiaj do tego doszło ze brat namnie i starsze corke zucał i uderzy mnie raz moje mamewyganiaje naz zdomu w który miezkam od urodzenia bo twiedze zze mi nic nie należy się co mam zrobić
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane