Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

rezygnacja z rodziny zastępczej

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,
  czy ktoś wie jak napisać wzór rezygnacji z rodziny zastępczej, jakie trzeba podać powody i gdzie złożyć?
  Mam taką sytuację, że naturalni rodzice dziecka chcą je odzyskać i uważam, że ponieważ dziecko ma z nimi dobry kontakt to powinno do nich wrócić.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Asystent rodziny

  W gminie funkcjonuje stanowisko asystenta rodziny, zgodnie z ustawą o asystencie rodziny i systemie pieczy zastępczej. W celu pracy asystenta z rodziną niezbędna jest decyzja kierownika GOPS. W przypadku rodziny zastępczej - Kierownik GOPS nie chce wydać decyzji o przydzieleniu asystenta rodziny, tłumacząc to faktem, że brak jest podstaw prawnych gdyż asystent rodziny nie może być skierowany do rodziny zastępczej. Wg opinii gminy asystent rodziny współpracuje z rodziną w zależności gdy rodzina wyraża zgodę bez względu na charakter rodziny (biologiczna, zastępcza). Czy prawidłowe jest stanowisko gminy, że w rodzinie zastępczej jeżeli istnieje konieczności i rodzina wyraża zgodę może być przydzielony asystent rodziny?

 • Prawa rodziny zastępczej

  Małoletnie dziecko (13 lat) na podstawie orzeczenia sądu rodzinnego zostało umieszczone w rodzinie zastępczej - u ciotki. Rodzice dziecka są alkoholikami. Co do postanowień odnośnie władzy rodzicielskiej rodziców, to nic nie wiadomo. Matka pobierała na dziecko zasiłek rodzinny i świadczenie pielęgnacyjne. Ustawa o świadczeniach rodzinnych stanowi, że zarówno zasiłek rodzinny jak i świadczenie pielęgnacyjne nie przysługują, jeżeli dziecko zostało umieszczone w rodzinie zastępczej. Czy w takiej sytuacji należy zmienić decyzję i świadczenie pielęgnacyjne należy się na to dziecko ciotce, która jest rodziną zastępczą, a nie matce?

 • Rodzina zastępcza dla sieroty

  Jakich formalności trzeba dokonać do opieki prawnej i rodziny zastępczej nad małoletnim w przypadku zgonu obydwojga rodziców?

 • Zapewnienie dziecku rodziny zastępczej

  W jakich wypadkach sąd rodzinny zapewnia małoletniemu dziecku rodzinę zastępczą?

 • Wymagania formalne wniosku o rodzinę zastępczą

  Nawiązując do pytania z dnia 8.11.2007 r. "Siostra jako rodzina zastępcza", chciałabym zapytać, czy babcia składając do sądu wniosek o ustanowienie jej rodziną zastępczą dla brata, powinna wymienić go jako uczestnika postępowania oraz oprócz odpisu aktu urodzenia brata, jakie dokumenty należy dołączyć? Babcia w chwili obecnej jest wdową. Co powinien zawierać taki wniosek i jakie dokumenty są tutaj niezbędne?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane