Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Rozwód bez orzekania o winie bez zgody męża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Co się dzieje w chwili kiedy dochodzi do rozprawy bez orzekania o winie a mąż jest przeciwny i chce z orzekaniem o winie mojej?

    Postanowiłam złożyć pozew o rozwód, od roku żyjemy w jednym domu ale osobno (osobne sypialnie, od roku brak współżycia, osobne zakupy, posiłki, pranie itp.)żadne z nas nie ma nikogo, ale mąż nie szanuje mnie, czuje przed nim strach nie kocham go za to jak mnie traktuje chce się od niego uwolnić i żyć spokojnie z dzieckiem bez wyzwisk i kłótni. Aby przyśpieszyć rozwód chcę złożyć pozew bez orzekania o winie, oczywiście zagroził że dostane rozwód tylko i wyłącznie z mojej winy i odbierze mi dziecko, jakie są jego prawa skoro nie ma na mnie nic? ja pracuję, opiekuje się i dbam o dziecko, nie mam nikogo nie zdradziłam nie piję.

    Odpowiedz Cytuj
  • Dzień dobry, sąd może zaniechać orzekania o winie tylko jeśli oboje małżonkowie złożą w tym zakresie zgodny wniosek. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane