e-prawnik.pl Porady prawne

Rozwód bez orzekania o winie

Pytanie:

Dostałem pozew o rozwód z orzeczeniem winy. Jeśli dojdę do porozumienia ze swoją żoną czy na rozprawie możemy wszystko zmienić i powiedzieć, że doszliśmy do porozumienia i że rozwód będzie bez orzekania winy? W moim przypadku pominięto rozprawę pojednawczą.

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Rozwód bez orzekania o winie

14.12.2005

Orzekając rozwód sąd orzeka także, czy i który z małżonków ponosi winę rozkładu pożycia. Jednakże na zgodne żądanie małżonków sąd zaniecha orzekania o winie. W tym wypadku następują skutki takie, jak gdyby żaden z małżonków nie ponosił winy. Zgodny wniosek może być wyrażony na każdym etapie toczącego się postępowania. Powód, który wnosił o orzeczenie rozwodu z winy drugiego małżonka może zmienić żądanie na orzeczenie rozwodu bez orzekania o winie. Zgodne żądanie nie dają sądowi uprawnienia do orzekania o winie. 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (3)

Re: Rozwód bez orzekania o winie

Arletta Bolesta

20.10.2020 4:31:9

Re: Rozwód bez orzekania o winie

Orzekanie o winie często brane jest pod uwagę już w trakcie kościelnego procesu o nieważność małżeństwa dr Arletta Bolesta adwokat kościelny a.bolesta@op.pl

zmiana w trakcie trwania sprawy

Ewa

3.6.2014 18:24:29

zmiana w trakcie trwania sprawy

witam, chcialam sie zapytac czy podczas toczącego sie postępowania rozwodowego można zmienić treść z bez orzekania o winie na orzeczenie o winie jednej ze stron.Dziekuje za ewentualna odpowiedz.

Re: Rozwód bez orzekania o winie

pawel

18.3.2010 23:51:16

Re: Rozwód bez orzekania o winie

nie mieszkam z zona od 2006 roku syn przebywa ze mna chcialbym sie rozejsc formalnie z zona lecz przebywam za granica,jaki wniosek wypelnic gdzie go wyslac lub jesli jest taka mozliwosc wynajecia pelnomocnika prosze o kontakt na e-mail lub tel.00447511499580

Pokaż wszystkie komentarze (3)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ