Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Rozwod z mojej winy a szansa na dzieci

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, Prosze Was o pomoc w mojej sprawie. Jestesmy po slubie 6 lat, mamy dwie córeczki 2 i 4 letnia. Niestety od samego poczatku nie bylo dobrze w naszym malzenstwie, maz co chwile mial o cos pretensje a ja chcąc ratowac malzenstwo zawsze odpuszczalam, ale teraz mam juz tego dosyc i chce rozwodu. Maz jest chorobliwie o mnie zazdrosny mimo iz nigdy nie dalam mu ku temu powodów. Praktycznie nie mamy znajomych, nigdzie nie wychodzimy, mam kontrolowane telefony z kim rozmawiam i tak dalej. Od blisko roku nie sypiamy juz ze soba, a kazdy wieczor to koszmar (prawie zawsze sie klocimy). Oboje pracujemy, w tym czasie dzieci sa u moich rodzicow, ktorzy mieszkaja niedaleko (5 min pieszo), po czym ja je odbieram bo wczesniej wracam z pracy. Mieszkamy w moim mieszkaniu, mąż jest tam zameldowany. Niedawno w moim zyciu pojawil sie ktos jeszcze (dla wyjasnienia dodam, ze nigdy ze soba nie spalismy). Mąż sie o nim dowiedzial i chce rozwodu. Czy mam jakiekolwiek szanse na to ze dzieci zostana przy mnie jesli on zlozy wniosek o rozwod z mojej winy (z powodu kochanka)? Chcę rozwodu nawet gdybym do konca zycia miala byc sama, ale nie chce stracic dzieci, oczywisice nie ograniczajac mu w zaden sposob widzenia z nimi. Prosze o porade bo jestem zalamana.

  Odpowiedz Cytuj
 • bbb
  Wysłany: 2006-08-28 10:49:35

  To,że masz kochanka nie oznacza,że rozwód zostanie orzeczony z Twojej winy, bo tak naprawdę to on przyczynił się do rozpadu małżeństwa.Dogadaj się z mężem aby rozwód był bez orzekania o winie, jeżeli to nie bedzie mozliwe to walcz z nim i nie zgadzaj się aby rozwód orzeczono z Twojej winy(małżonek winny rozpadu małżeństwa ma dożywotni obowiązek alimentacyjny wobec niwinnego).Jeżeli chodzi o dzieci to sądy tylko w sporadycznych przypadkach przyznają opiekę ojcu (np.gdy matka z powodu narkomanni czy alkoholizmu nie jest w stanie zapewnić opieki dziecku).Powodzenia
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • monika alimenty.pl
  Wysłany: 2008-02-26 17:48:09

  obawiam się, że rozwód będzie z mojej winy. kochaam innego. RODK napisał w opinii, że jestem dobrą matką ale synek powinien być przy ojcu a ja mam mieć nieograniczony kontakt z dzieckiem. ciekawe czy mam szansę mieć syna koło siebie
  Odpowiedz Cytuj
 • ona alimenty.pl
  Wysłany: 2008-07-27 10:37:07

  Bardzo prosze o pomoc.Zyjemy z mezem w separacji od dwoch lat.Maz zlozyl wniosek do sadu o opieke nad naszym dzieckiem zeby mnie ukarac,ja zawsze bylam opiekunem dziecka a ze wzgledu na prace w opiece pomagala mi meza matka ktora mieszka blisko,maz mieszkal w innym miescie ale po zlozeniu wniosku czesto przebywa u matki zeby udowodnic ze tam mieszka.We wniosku napisal ze dziecko mieszka z nim u jego matki a u mnie przebywa rzadko,w tej chwili przetrzymuje nasza 4letnia corke u siebie do sprawy ktora ma odbyc sie za miesiac.Czy w tej sytuacji sad przyzna mu opieke?jakie ja mam szanse?Dodam ze maz nie ma zamiaru zajmowac sie dzieckiem,po sprawie wroci do zycia w innym miescie a jego matka tak naprawde chce nasze dziecko nie on.
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Orzeczenie o wyłącznej winie jednego z małżonków przy rozwodzie a alimenty

  Sąd orzekł rozwód wyłącznie z mojej winy. Teraz żona odgraża się, że wystąpi o alimenty na jej rzecz. Ja myślałem, że alimenty przysługują tylko na dzieci. Czy żona może tak rzeczywiście zrobić czy tylko mnie straszy?

 • Rozwód uzyskany w Stanach Zjednoczonych

  Czy rozwód orzeczony w Stanach Zjednoczonych wywołuje skutki w Polsce?

 • Wina rozkładu pożycia małżeńskiego a władza rodzicielska

  Rozwodzę się z żoną. Mamy wspólne dziecko. Czy ewentualne orzeczenie o mojej winie rozkładu pożycia małżeńskiego, może przesądzić o przyznaniu władzy rodzicielskiej matce dziecka?

 • Zarządzenia tymczasowe w sprawie o rozwód

  Żona wniosła sprawę o rozwód żądając jego orzeczenia z mojej winy. Wnosi też o wydanie "zarządzenia tymczasowego", domagając się powierzenia jej na czas procesu władzy rodzicielskiej z jednoczesnym ograniczeniem jej mi. Czy, jeżeli mam dowody na to, że nie nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego, to żona jest winna postępującego rozkładu. Obecne działania żony rażąco naruszają dobro wspólnych małoletnich dzieci (nie posyłanie jednej z córek do szkoły, całkowite i bezpodstawne uniemożliwianie mi kontaktów z córkami nawet telefoniczne, w tym także w Święta, odmowę przez żonę odbierania ode mnie prezentów i pieniędzy dla dzieci) mogę w odpowiedzi na pozew zażądać wydania przez Sąd postanowienia tymczasowego (ustanowienia zabezpieczenia na czas procesu) poprzez powierzenie mnie opieki nad dziećmi z częściowym ograniczeniem władzy rodzicielskiej żonie? Czy jeżeli wskażę bardzo silne dowody (głównie w postaci dokumentów urzędowych i innych na piśmie), z których wynika brak rozkładu i godzenie w dobro małoletnich dzieci przez żonę, istnieje szansa, że sąd oddali na moje żądanie powództwo już na pierwszej rozprawie? Jeżeli nie, to czy ewentualne zarządzenie tymczasowe co do opieki nad dziećmi może zapaść na pierwszej rozprawie?

 • Różnica charakterów a rozwód z winy strony

  Jeżeli ja na skutek niezgodności charakterów i niemożności dogadania się wyprowadziłam się, a mój mąż w tym czasie zmienił zamki do mieszkania i nie chciał mnie już do niego wpuścić, to czy mój mąż może się starać o rozwód z mojej winy? Czy jest tutaj możliwość orzeczenia winy którejkolwiek ze stron?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane