Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

W jakich przypadkach można oddać osobę starszą do domu opieki bez jej zgody?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Moja krewna jest osobą starszą, wymagającą całodobowej opieki. Jest w pełni władz umysłowych, ale ma poważne problemy z poruszaniem się i prawie nie widzi. Komisja lekarska stwierdziła, że kuzynka nie nadaje się do samodzielnego życia i wymaga całodobowej opieki. Ciotka potrzebuje pomocy w najprostszych czynnościach takich jak ubieranie się, mycie, pójście do toalety. Ma rentę inwalidzką I grupy. Jest osobą niezamężną i bezdzietną, ma jednak rodzeństwo. Przez pewiem czas mieszkała ona u swojej siostry. Siostra chorej nie dawała sobie rady z opieką nad nią i postanowiła, że najlepszym wyjściem jest oddanie schorowanej osoby do domu opieki. Chora jednak nie wyrażała na to zgody. Zgodziła się dopiero po kilku miesiącach próśb swojego rodzeństwa i wizycie u psychologa i psychiatry. Brat chorej powiedział, że gdyby się nie zgodziła, to nie można by było nic zrobić, ponieważ nie można ubezwłasnowolnić chorej (nie ma żadnych objawów choroby umysłowej). Moje pytanie jest następujące: Czy w przypadku, gdy osoba starsza jest w pełni sprawna umysłowo, ale wymaga całodobowej opieki z powodu niepełnosprawności fizycznej uniemożliwiającej samodzielne życie (np. osoba obłożnie chora lub ledwo chodząca, ale potrzebująca pomocy w podstawowych czynnościach życiowych), to rodzina może ją umieścić w domu opieki bez jej zgody?

  Odpowiedz Cytuj
 • zembiczek
  Wysłany: 2007-08-22 17:05:43

  Niestety sprawdzałam uźródeł, takiej osoby nie można wbrew woli oddac do domu opieki. Jestem w takiej samej sytuacji, mam 97-letnia babcię,jestem jednym żyjącym członkiem jej rodziny, mieszkam w innej miejscowości i mam problemy zopiką nad nią. Właśnie dzisiaj stwierdziła,że jeżeli się nie przeprowadzę, albo ewentualnie nie będę dawała jej 5 000 PLN to poda mnie do sądu, nadmieniam,że miesięcznie dajemy jej 500 PLN, a ona to rozwala, jej emerytura to 1520 PLn, chyba nie malo. Jestem wykończona całą sytuacją. I żaden dom opieki nie wchodzi wgrę, poza tym nie ma mowy o przeprowadzce do nas- 50 km. Żyć się odechciewa i mam wrażenie że ona przeżyje nas.
 • Reklama

 • Proszę w takim razie podać podstawę prawną. Słyszałam co innego od różnych osób. Brat matki twierdzi, że aby oddać kogoś do domu opieki potrzebna jest zgoda tej osoby. Natomiast brat mojego ojca mówi coś zupełnie przeciwnego. Powiedział,że w sytuacji gdy krewni nie mogą się zająć chorą osobą wymagającą stałej opieki, to nie jest potrzebna jej zgoda. Według stryja są to np. sytuacje gdy krewni mieszkaja w innym mieście lub chory ma tylko jednego opiekuna (np. opiekę nad niedołężną matką ma sprawować córka jedynaczka) i opieka wiązałaby się z koniecznością porzucenia pracy. Na podstawie znanych mi przepisów wiem tylko, że rodzina ma obowiązek alimentacyjny tylko w sytuacji , gdy chory żyje w niedostatku i to chory sam musi wykazać to w sądzie. W sytuacji przez Państwa opisywanej gdy babcia ma taką dużą emeryturę, to wątpię, że sąd każe rodzinie dawać jej jakieś pieniądze. 1520 zł na miesiąc to luksus, a nie bieda. Ważna jest też Wasza sytuacja majątkowa oraz czy babcia sporządziła testament, czy może spisała umowę dożywocia (tzn. odda majątek w zamian za opiekę do swojej śmierci) . Jeżeli nie było umowy dożywocia to nie ma obowiązku zabrania jej do siebie, ani przeprowadzki. W przypadku, gdy nic nie jest zapisane na temat opieki, nie trzeba się martwić. Według przepisów prawa może być tylko obowiązek alimentacyjny, ale nikt żaden sąd, czy prawnik nie zmusi krewnych do wspólnego mieszkania z chorym, czy odwiedzania go. Poza tym babcia ma 97 lat, więc niedługo Bów weźmie ją do siebie. Wracając do mojej sprawy mam jedno pytanie. Jeżeli osoba starsza mieszka w jednym domu (nawet w jednym pokoju w kawalerce) z dorosłą córką i gdy nagle zachoruje (tzn. stanie się niedołężna i będzie wymagć stałej opieki np. zawał, wylew) , to czy córka może oddać ją do domu opieki? Czy opiekun może się powołać na to, że opieki nad matką nie można sprawować bez porzucenia pracy (a nie może tego zrobić, gdyż jest niezamężna i sama musi na siebie zarobić) lub na problemy z kręgosłupem (nie może dżwigać ciężarów). Słyszałam, że jest na to inny sposów. Rodzina zawozi chorego do szpitala pod pretekstem zrobienia badań (chory ma nadciśnienie, ogólnie źle się czuje), a gdy lekarz po kilku dniach chce wypisać chorego, to krewni się po niego nie zgłaszają. Czytałam w gazecie, że tacy ludzie czasami miesiącami leżą w szpitalu. Krewni nie chcą ich odbierać, bo nie chcą (lub z pewnych względów nie mogą) się opiekować, a chory nie chce iść do domu opieki.
 • Katarzyna, Częstochowa alimenty.pl
  Wysłany: 2008-02-14 21:49:26

  Witam Przeczytałam z uwagą wypowiedzi na temat oddania starszej osoby do domu opieki bez zgody jej samej. Muszę sprostować to co zawarte jest w stwierdzeniu, iż chora osoba będąca w szpitalu, po wykonaniu badań tam pozostanie, nawet jeśli nie zgłosi się po nią rodzina. Szpital nigdy na coś takiego się nie zgodzi. Osoba przebywająca na oddziale jest w momencie przyjęcia ewidencjonowana. Gdy po jej wyleczeniu nikt z rodziny nie zgłosi się by zabrać ją z powrotem do domu, osoba ta karetką odwożona jest pod adres stałego zameldowania, na koszt z reguły własny, bądź też koszt opiekunów. Tak jest też w przypadku osób przebywających w prywatnych domach opieki. Wystarczy, że chorej, starszej osobie brakuje nawet 10 zł na pokrycie miesięcznego pobytu, jest ona natychmiast odwożona pod adres stałego zameldowania na koszt własny, a w dalszej kolejności rodziny(jeżeli chora nie ma pieniędzy na pokrycie tych kosztów). Niestety wiem o tym z własnego doświadczenia i pracy zawodowej.
 • monika73xyz
  Wysłany: 2008-09-17 20:05:56

  Nie wiem, czy mam rację, ale podobno w niektórych przypadkach można oddać chorego do domu opieki. Jest pewien problem, gdy jest podpisana umowa dożywocia lub chory mieszka w nieruchomości, która jest jego własnością lub współwłasnością. Mam w takim razie pytanie. Czy w sytuacji, gdy osoba niedołężna mieszka w nieruchomości nie będącej jej własnością (przepisała na dzieci, czy wnuki), nie ma żadnych zapisów w księdze wieczystej (ani dożywocia, ani prawa dożywotniego zamieszkiwania), a jedyny opiekun nie może się nią zajmować z ważnych powodów (mieszka w innym mieście lub mieszka razem z chorym, ale opieka wiązałaby się z koniecznością zrezygnowania z pracy) to czy można wtedy oddać taką osobę do domu starców bez jej zgody?
 • betti101 alimenty.pl
  Wysłany: 2009-01-15 19:46:26

  Witam wszystkich serdecznie. Mam w rodzinie osobę ,która jest chora ma zespół otępienia alkocholowego. Jest to mój wujek który ma 60 lat , mieszka sam ,ma pięcioro rodzeństwa .Jest osobą która potrzebuje opieki 24 h na dobe .Niestety nikt z rodzeństwa oprucz mojej mamy mu nie pomaga.MAMA w tej chwili sama zachorowała i nie jest w stani opiekować się bratem,sama potrzebuje opieki .Czy jest jakies prawo które moze nakazać rodzeństwu zaopiekowanie się chorym bratem . Jak ich do tego nakłonić.
 • Karolinka, Suwałki alimenty.pl
  Wysłany: 2009-08-09 11:27:49

  Jesteśmy siostrami, katoliczkami, poszukujemy domu, w którym modłybyśmy zamieszkać - opiekując się osobą (bądź osobami) starszą. Najlepiej z okolic Suwałk lub z samego miasta.
 • Głupie ludzie co nie myślą o innych ludziach
  Wysłany: 2016-09-05 23:11:20

  Żal mi was jak oddacie tych osób jak zachorujecie miejcie same do siebie pretensje
 • awoor
  Wysłany: 2016-10-07 16:11:32

  Polecam dom Na Cyrhli. Piękna, spokojna, górska okolica. Idealne warunki dla seniorów. Dom jest dość mały ok. 30 osób, z windą, przystosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Najlepiej zadzwonić i się dopytać o cenę, to kwestia indywidualnego dogadania. Kontakt jest na domopiekikorbielow.pl.
 • Zaba
  Wysłany: 2016-10-14 21:44:17

  Witam Mam bardzo trudna sytuacje chodzi o moją babcie mieszka razem z córką i wnukiem bez zameldowania oni są alkoholikami. Ja niestety nie mam warunków aby zabrać ją pod swój dach ale jestem w stanie opiekować się w codziennym życiu zakupy sprzątanie itp babcia jest sprawna. Szukam pokoju na wynajem ale niestety żądny boi się osoby starszej. Opieka odmówiła pomocy bo nie interesuje ich ze nie ma zameldowania a spory rodzinne to jej kłopot ( córka zneca się psychicznie ) podowiedzcie gdzie szukać pomocy aby miała swój cichy kat na godna starość. Poznań pozdrawiam
 • iwona
  Wysłany: 2016-11-18 13:57:51

  witam, mam pytanie o koszty DPS - czy pomoc społeczna może na kazać sprzedać nieruchomość ( dom), który jest domem córki aby finansować koszty pobytu matki w DPS?dodam,że córka jest zwolniona z odpłatności za DPS matki, gdyż nie spełnia kryteriów dochodowych. Z góry dziękuję, pozdrawiam
 • gggabbek989
  Wysłany: 2017-04-07 14:33:58

  Kiedy zmarł tata (wojskowy) mama przejęła jego emeryturę i poszła na własne życzenie do zakładu opiekuńczo ? leczniczego, bo po prostu źle czuła się we własnym domu sama. Długoterminowy pobyt sfinansowaliśmy przez wynajem części domu rodziców. Mama jest obecnie w domzlotajesien.pl/zaklad-opiekunczo-leczniczy/. Dość duży ośrodek i optymalne zakwaterowanie. Może nie lepsze niż we własnym domu, ale bardzo zbliżone. Na pewno bez dyskomfortu. Duże nastawienie ośrodek ma na rehabilitację, zajęcia ruchowe, kulturalne, muzyczne. Na początku martwiliśmy się, że taki zakład to coś złego, ale to raczej mit i nieporozumienie myślowe. Kiedy odwiedzam mamę to widzę uśmiech na jej twarzy. Jej stan zdrowia się poprawił, przytyła trochę. Zupełnie lepiej wygląda. Nikt w ośrodku sobie w drogę nie wchodzi, a kadra jest przyzwoita i co najważniejsze dynamicznie odpowiada na potrzeby rodzin i pacjentów.
 • zdruzgotana
  Wysłany: 2017-04-08 21:41:23

  co zrobić,kiedy 90-siecio letni ojciec wulgarny, niewdzieczny lejący w nocy w łużko a rano sie obnaża przed młodą opiekunka udajac że nic się nie stało mający trudnosci z chodzeniem juz brakuje nam sił, a on nie wyeaża zgody na pujscie do domu opieki, prosze poradzcie.
 • fernando alonso
  Wysłany: 2017-04-14 17:58:13

  @ zduzgotana najlepiej kup tatusiowi pół litra denaturatu. wtedy przestanie w nocy lać w łużko a rano się obnażać pozdrawiam ferdek
 • MARIA HARRY
  Wysłany: 2017-08-19 00:40:36

  Cześć wszystkim, Witamy w firmie wypożyczającej firmę Maria Harry, doceniamy dobre komentarze, które poruszają się po Internecie na temat naszych dobrych robót i dziękujemy wszystkim tym, którzy zaciągnęli pożyczkę od naszej firmy. Przejdźmy teraz do tego, co robimy najlepiej. Czy potrzebujesz pilnej pożyczki? Pożyczka prawdopodobnie rozszerzyć lub rozpocząć własną działalność gospodarczą? Pożyczka na zakup domu lub samochodu? Pożyczka na spłatę zadłużenia i rachunków, z oprocentowaniem zaledwie 2%, co odpowiada każdemu klientowi i jesteś zobowiązany do korzystania z naszych usług, ponieważ nasi klienci dotyczą to nasz główny cel. Skontaktuj się teraz tak: E-mail: mariaharryloanfirm@gmail.com lub mariaharryloanfirm000@yahoo.com Strona Facebook: https://web.facebook.com/Maria-Harry-Loan-Firm-419087971809301/?ref=aymt_homepage_panel Google Hangout: Maria Harry Czekam na odpowiedź od ciebie. Wszystkiego najlepszego, Maria Harry Loan Firma.
 • EWA
  Wysłany: 2017-08-28 14:14:21

  od pieciu lat opiekuje sie obco osobo 24h, przez ten okres nikt z dzieci, blizszej czy dalszej dodziny nie odwiedzal, zadnego kontaktu. niedawno podopieczny zachorowal i znalazla sie rodzina z pytaniem gdzie chce byc pochowany i co zrobi z majatkiem, boje sie sie tych ludzi i zastanawiam sie czy nie zrezygnowac
 • EWA
  Wysłany: 2017-08-28 14:14:46

  od pieciu lat opiekuje sie obco osobo 24h, przez ten okres nikt z dzieci, blizszej czy dalszej dodziny nie odwiedzal, zadnego kontaktu. niedawno podopieczny zachorowal i znalazla sie rodzina z pytaniem gdzie chce byc pochowany i co zrobi z majatkiem, boje sie sie tych ludzi i zastanawiam sie czy nie zrezygnowac
 • Rex Kelvin
  Wysłany: 2017-11-01 10:29:34

  Cześć, Jesteśmy tu po raz kolejny, aby kupić nerki dla naszych pacjentów i zgodzili się zapłacić dobrą sumę pieniędzy każdemu, kto chce ofiarować nerki, aby je uratować i tak Jeśli jesteś zainteresowany byciem dawcą lub chcesz uratować Życie, musisz napisz do nas e-mail poniżej. Jest to okazja, aby być bogatym w porządku, zapewniamy i gwarantujemy 100% bezpieczną transakcję z nami, wszystko odbywa się zgodnie z prawem nakłaniającym dawców nerek. Więc marnuj więcej czasu, uprzejmie napisz do nas na irruaspecialisthospital20@gmail.com Szpital Specjalistyczny Irrua.
 • Dr Anthony craig
  Wysłany: 2017-11-14 01:20:02

  Witamy w Toronto General Hospital, specjalistycznym szpitalu, który kupuje nerkę (570 000,00 USD), czy chcesz sprzedać nerkę w zamian za pieniądze? Jeśli tak, to skontaktuj się dzisiaj z doktorem Anthonym Craigiem, aby uzyskać wiarygodną i dobrą transakcję za dobre pieniądze i lepszą operację, skontaktuj się z nami Via: torontogeneralhospital@aol.com Czekam na twoje odpowiedzi ... .. Z poważaniem?. Dr Anthony Craig
 • Dr Anthony craig
  Wysłany: 2017-11-14 01:20:03

  Witamy w Toronto General Hospital, specjalistycznym szpitalu, który kupuje nerkę (570 000,00 USD), czy chcesz sprzedać nerkę w zamian za pieniądze? Jeśli tak, to skontaktuj się dzisiaj z doktorem Anthonym Craigiem, aby uzyskać wiarygodną i dobrą transakcję za dobre pieniądze i lepszą operację, skontaktuj się z nami Via: torontogeneralhospital@aol.com Czekam na twoje odpowiedzi ... .. Z poważaniem?. Dr Anthony Craig
 • katie
  Wysłany: 2017-12-28 11:23:38

  Trochę ponad rok temu myślałem, że moje małżeństwo się skończyło, byłem w depresji przez ponad 6 miesięcy, nic nie mogłem zrobić, moja żona została wyprowadzona z innym mężczyzną w sąsiednim mieście. szukam pomocy, aby odzyskać jej miłość, przeczytałem tyle dobrego komentarza od Oduduwa rzucającego zaklęcie zaklęcia, aby przywrócić małżeństwa i przywrócić utraconą miłość. Dwa dni po kontakcie z rzucającym czar Oduduwa, moja żona wróciła do mnie. zaklęcie zaklęcia jest skuteczne i działa idealnie. dr.oduduwaspellcaster@gmail.com Zaklęcie miłosne w 100% gwarantujące sukces. przywrócić byłego kochanka. wiadomość Oduduwa Whatsapp numer via; +2348109844548
 • Nazywam się Robert Slim, byłem w armii amerykańskiej i pojechałem do Liberii zostawiając moją żonę i dwójkę dzieci na 8 miesięcy, kiedy wróciłem, moja żona powiedziała mi, że nie jest już zainteresowana małżeństwem, że gdyby mogła przetrwać 8 miesięcy beze mnie małżeństwo jest bez znaczenia. Opuszczenie domu na 8 miesięcy nie było łatwe, ale brak rodziny, kiedy wróciłem, był trudniejszy. Prosiłem ją nieprzerwanie przez 3 miesiące. Opuściłem nawet armię, żeby ją przekonać, ale moja próba odzyskania jej nie powiodła się. Moje serce było całkowicie złamane, kiedy zobaczyłem moją żonę i dowódcę mojej najlepszej marynarki wojennej w hiszpańskim barze. Wciąż ją kocham i potrzebuję, żeby zajmowała się moimi dziećmi. Wysłałem do niej przyjaciół i członków rodziny, ale ona nie chce wrócić do domu. W ten wierny dzień czytałem kilka komentarzy na temat poradnictwa małżeńskiego online na blogu, przeczytałem komentarz o Pani zwanej Jennifer Osawe, która wyjaśniła, jak rzucająca zaklęcie zaklęcia DrOduduwa pomogła jej przywrócić ex miłość w ciągu 2 dni, ona również napisać adres e-mail, aby skontaktować się z Oduduwa (dr.oduduwaspellcaster@gmail.com). Natychmiast skopiowałem adres e-mail, na który wysyłam wiadomość do tego samego człowieka, Oduduwa, proszę o jego pomoc, aby zwrócić moją żonę, by mnie kochała i chcę, aby moja żona wróciła do domu. Zaskakująco otrzymałem maila od Oduduwa powiedział, że może mi pomóc, Oduduwa powiedział, że moja sprawa jest łatwa do rozwiązania. Kazał mi zrobić coś w moim domu, co zrobiłem dokładnie tak, jak mi polecił. w ciągu 3 dni po lunchu zaklęcie miłosne na powietrzu, moja żona Janice zadzwoniła do mnie, rozmawiał ze mną tak ładnie, że mi wyjaśnił. Moja żona wróciła wczoraj do domu, apodykowała i prosiła mnie o przebaczenie, które z radością przyjmę ją na zawsze pozostanie jedną miłością. Dziś cieszę się, że miło spędzam czas na Święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku razem z naszymi dwoma cudownymi dziećmi. Używam tego medium, aby potwierdzić wsparcie i pomoc Oduduwa i mówię wielkie podziękowanie za moce miłości, które przywróciły mojego męża do domu. Gorąco polecam go każdemu, kto przechodzi przez kryzys w związku, aby przestać rozwodzić się, przywrócić dawną żonę, by kochać cię bardziej, rozwiązać duchowe oczyszczanie. Aby przywrócić miłość i zaufanie do małżeństwa. itp. kontakt Oduduwa osobisty numer telefonu komórkowego: +2348109844548 adres e-mail: dr.oduduwaspellcaster@gmail.com. Kiedy dwoje ludzi naprawdę dba o siebie nawzajem, zawsze szuka sposobu, żeby to zadziałało, bez względu na to, jak trudno jest, zaklęcie zaklęcia Oduduwa jest dobrym rozwiązaniem.
 • Wnuczka
  Wysłany: 2018-01-02 23:52:11

  Mam pytanie tata zrobił mi darowiznę w 2001r i w darowiźnie ma babcia służebność mieszkalna i dożywotność ojciec zmarł 8l temu teraz ja mam babciejest nieuwłasnowolniona opieka robi się ciężka ślepnie nie widzi czy ja mogę zrezygnować jakoś uwolnić się z tej służebności Jak tak to jakie sam skutki zaznaczając że jestem zamężna i mam dzieci swoje i nie chce ich zaniedbywać
 • Mr Williams
  Wysłany: 2018-01-07 03:27:51

  I am Johnson Williams a Legitimate And a Reputable money Lender. We are dynamic company with financial assistance.We loan funds out to individuals in need of financial assistance at 3% interest rate, that have a bad credit or in need of money to pay bills,to invest on business. Email: willianloanfirm6@gmail.com FILL OUT THE BORROWERS DATA BELOW. Your name :__________ Sex: ______________ Your country :_______________ Your address :_________________ Your profession :_________________ Your marital status :_________________ Current status of the workplace :____________ Mobile number :________________ Monthly Income :______________ Amount Needed :______________ Loan Duration :_____________________ Zip :____________________ Purpose of loan :____________________ the site you got my advert :____________________ E-mail :_____________________ Johnson Williams Finance service include; Refinance,Home Improvement,Investment Loan,Auto loans,Debt Consolidation,Line of Credit,Second Mortgage,Business Loans, Personal Loans,Car Loan.Email: willianloanfirm6@gmail.com Email: willianloanfirm6@gmail.com Thanks. Mr. Johnson Williams (C.E.O)
 • Mr Williams
  Wysłany: 2018-01-07 22:34:58

  I am Johnson Williams a Legitimate And a Reputable money Lender. We are dynamic company with financial assistance.We loan funds out to individuals in need of financial assistance at 3% interest rate, that have a bad credit or in need of money to pay bills,to invest on business. Email: willianloanfirm6@gmail.com FILL OUT THE BORROWERS DATA BELOW. Your name :__________ Sex: ______________ Your country :_______________ Your address :_________________ Your profession :_________________ Your marital status :_________________ Current status of the workplace :____________ Mobile number :________________ Monthly Income :______________ Amount Needed :______________ Loan Duration :_____________________ Zip :____________________ Purpose of loan :____________________ the site you got my advert :____________________ E-mail :_____________________ Johnson Williams Finance service include; Refinance,Home Improvement,Investment Loan,Auto loans,Debt Consolidation,Line of Credit,Second Mortgage,Business Loans, Personal Loans,Car Loan.Email: willianloanfirm6@gmail.com Email: willianloanfirm6@gmail.com Thanks. Mr. Johnson Williams (C.E.O)
 • Mrs.Carol Anderson
  Wysłany: 2018-01-09 17:28:27

  Attention! Attention!! Attention!!!, What is your situation? *Need 100% financing *Can't verify income *Can't verify employment *Recently self employed *Bankruptcy Collections *Credit issues *Accumulated Bills Settlement * Personal Investment Project or Company Investment Projects e.t.c. Apply for a quick and convenient loan to pay off bills and debts, start a new business or refinance your projects and expand your business in this year 2017 at the cheapest interest rate of %. For more details email us today via email:(bdsfn.com@gmail.com) Email : bdsfn.com@gmail.com Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com Best Regards. Mrs.Carol Anderson Attention! Attention!! Attention!!!, What is your situation? *Need 100% financing *Can't verify income *Can't verify employment *Recently self employed *Bankruptcy Collections *Credit issues *Accumulated Bills Settlement * Personal Investment Project or Company Investment Projects e.t.c. Apply for a quick and convenient loan to pay off bills and debts, start a new business or refinance your projects and expand your business in this year 2017 at the cheapest interest rate of %. For more details email us today via email:(bdsfn.com@gmail.com) Email : bdsfn.com@gmail.com Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com Best Regards. Mrs.Carol Anderson
 • Lutheran Hospital
  Wysłany: 2018-01-28 10:14:17

  Jestem przedstawicielem Iowa Luterańskiego Szpitala w Iowa City w USA. Doznałem, aby kierownictwo szpitala mogło reklamować w Internecie, jak pracujemy i że rozpoczęliśmy ponownie rok na zakup i sprzedaż ludzkich narządów, np. nerki, Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą, skontaktuj się z nami pod poniższym e-mailem: Zrekompensujemy naszym darczyńcom sporą sumę pieniędzy i jesteśmy specjalistami od organów Chirurgia i jako dawczyni nie ma ryzyka w to. A to jest nasz e-mail: iowalutheranhospital@gmail.com Możesz również zadzwonić lub skontaktować się z nami pod adresem whatsapp +1 929 281 1248
 • Abban Kangan
  Wysłany: 2018-02-09 11:56:48

  We are Ireland based major/Direct providers of Fresh Cut BG, SBLC, POF, MTN, Bonds and CDs and this financial instruments are specifically for lease and sale.We are one of the leading Financial instrument providers with offices all over Europe. we always deliver on time and precision as Set forth in the agreement. You are at liberty to engage our leased facilities into trade programs, project financing, Credit line enhancement, Corporate Loans (Business Start-up Loans or Business Expansion Loans), Equipment Procurement Loans (Industrial Equipment, Air crafts, Ships, etc.) as well as other financial instruments issued from AAA Rated bank such as HSBC Bank Hong Kong, HSBC Bank London, Deutsche Bank AG Frankfurt, Barclays Bank , Standard Chartered Bank and others on lease at the lowest available rates depending on the face value of the instrument needed, Our Terms and Conditions are reasonable. DESCRIPTION OF INSTRUMENTS: 1. Instrument: Bank Guarantee (BG)/SBLC (Appendix A) 2. Total Face Value: 10M MIN to 50B MAX USD or Euro 3. Issuing Bank: HSBC, Deutsche Bank Frankfurt, UBS or any Top 25 . 4. Age: One Year, One Day 5. Leasing Price: 4+ 1% 6. Sale Price: 32+2% 7. Delivery by SWIFT . 8. Payment: MT103-23 9. Hard Copy: Bonded Courier within 7 banking days. If you have need for Corporate loans, International project funding, etc. or if you have a client that requires funding for his project or business, We are also affiliated with lenders who specialize on funding against financial instruments, such as BG, SBLC, POF or MTN, we fund 100% of the face value of the financial instrument. Inquiries from agents/ brokers/ intermediaries are also welcomed; do get back to us if you are interested in any of our services and for quality service. Name : Abban Kangan E-mail : abbankangan@gmail.com Skype id :abbankangan@gmail.com
 • Doctor Roliver
  Wysłany: 2018-02-09 23:19:55

  Czy chcesz sprzedać swoją nerkę? Czy szukasz możliwości sprzedaży swojej nerki za pieniądze z powodu załamania finansowego i nie wiesz, co zrobić, a następnie skontaktuj się z nami już dziś, a my zaoferujemy ci odpowiednią kwotę za twoją nerkę. Nazywam się Doctor Roliver i jestem nefrologiem w dziale nerek w Apollo. Nasza klinika specjalizuje się w chirurgii nerek, a także zajmujemy się kupowaniem i transplantacją nerek z żywym odpowiednim dawcą. Znajdujemy się w Indiach, Turcji, Nigerii, USA, Malezji. Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą lub zakupem nerek, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: doctoroliver399@gmail.com Lub WhatsApp: +2348147246844
 • Dr. Nelson Bene
  Wysłany: 2018-03-13 09:51:19

  Nazywam się Dr Nelson Bene ze Szpitala Specjalistycznego Irrua, jestem specjalistą w dziedzinie chirurgii narządów i zajmujemy się kupowaniem organów od ludzi, którzy chcą sprzedawać, a my znajdujemy się w Nigerii, USA i Malezji, ale nasza siedziba jest w Nigerii. Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą swojej nerki, nie wahaj się wrócić do nas, abyśmy mogli kontynuować. A to jest nasz e-mail, jeśli jesteś zainteresowany nelsonbene233@gmail.com
 • Patrick McInerney
  Wysłany: 2018-03-25 11:43:55

  We are Ireland based major/Direct providers of Fresh Cut BG, SBLC, POF, MTN, Bonds and CDs and this financial instruments are specifically for lease and sale.We are one of the leading Financial instrument providers with offices all over Europe. we always deliver on time and precision as Set forth in the agreement. You are at liberty to engage our leased facilities into trade programs, project financing, Credit line enhancement, Corporate Loans (Business Start-up Loans or Business Expansion Loans), Equipment Procurement Loans (Industrial Equipment, Air crafts, Ships, etc.) as well as other financial instruments issued from AAA Rated bank such as HSBC Bank Hong Kong, HSBC Bank London, Deutsche Bank AG Frankfurt, Barclays Bank , Standard Chartered Bank and others on lease at the lowest available rates depending on the face value of the instrument needed, Our Terms and Conditions are reasonable. DESCRIPTION OF INSTRUMENTS: 1. Instrument: Bank Guarantee (BG)/SBLC (Appendix A) 2. Total Face Value: 10M MIN to 50B MAX USD or Euro 3. Issuing Bank: HSBC, Deutsche Bank Frankfurt, UBS or any Top 25 . 4. Age: One Year, One Day 5. Leasing Price: 4+ 2% 6. Sale Price: 32+2% 7. Delivery by SWIFT . 8. Payment: MT103-23 9. Hard Copy: Bonded Courier within 7 banking days. If you have need for Corporate loans, International project funding, etc. or if you have a client that requires funding for his project or business, We are also affiliated with lenders who specialize on funding against financial instruments, such as BG, SBLC, POF or MTN, we fund 100% of the face value of the financial instrument. Inquiries from agents/ brokers/ intermediaries are also welcomed; do get back to us if you are interested in any of our services and for quality service. Name : Patrick McInerney E-mail : oranmorefinancialservice@gmail.com Skype id : oranmorefinancialservice@gmail.com
 • Dimitrij Conradi
  Wysłany: 2018-04-04 13:52:07

  We are Providers of all types of BG and SBLC with the best workable procedures. Our BG/SBLC ranges from MT799, MT760,(Both two way confirmation), MT103/23, MT103 (Both can be one way confirmation and two way confirmation) in USD and EUROS. Issuing Bank ranges from Top world 25 banks with face value ranging from 1M EUROS/USD to 10B EUROS/USD BROKERS ARE WELCOME & 100% PROTECTED!!! Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and cases to our attention and in complete confidence we will work together for the benefits of all parties involve. Our BG/SBLC Financing can help you get your project funded, loan financing, please let me know if you are interested in any of our services, by providing you with yearly renewable leased bank instruments. We work directly with issuing bank lease providers, this Instrument can be monetized on your behalf for 100% funding. We are ready to close leasing with any interested client in few banking days, if interested do not hesitate to contact me direct. [via Contact Form Below] Regards Dimitrij Conradi Email: dimi.conradi1970@gmail.com conradi.dimitrij@bk.ru Skype: conradi.dimitrij@bk.ru
 • Mrs. Maria Andrade
  Wysłany: 2018-04-06 12:16:05

  Cześć. Jestem panią Marią Andrade, prywatną pożyczkodawcą, który zapewnia możliwości życiowe pożyczek osobom prywatnym, firmom, ubezpieczeniom i innym osobom. Niezależnie od tego, czy masz kłopoty finansowe, czy potrzebujesz pożyczki na inwestycje lub potrzebujesz pożyczki na spłatę rachunków, nie tak daleko, jak tutaj jesteśmy, aby wszystkie twoje problemy finansowe przekształcić w coś z przeszłości. Oferujemy wszystkie rodzaje kredytów w walucie z 2% stopą procentową bez opłaty z góry. Chciałbym użyć tego wspaniałego medium, aby poinformować cię, że jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci w każdej formie pożyczki, która rozwiąże Twoje problemy finansowe. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt za pośrednictwem naszego adresu e-mail (prudentialinvestmentmanagement@gmail.com) Złóż wniosek teraz i uzyskaj pożyczkę tak szybko, jak to możliwe
 • piotr
  Wysłany: 2018-04-07 19:26:14

  Powinna być legalna EUTANAZJA dla takich uciążliwych, zatruwających życie STARCÓW. To chore gdy pół rodziny musi opiekować się - więc nie pracować, nie uczyć się, odpoczywać... tylko 24h OPIEKOWAĆ SIĘ (!!) jakimś bezczelnym, szczącym, śmierdzącym, często też wulgarnym, leniwym, robiącym wszędzie bałagan niewdzięcznym STARCEM. Holendrzy mają domy opieki, legalną EUTANAZJĘ. Polakom pozostaje pozazdrościć tylko mądrości życiowej. chory kraj.
 • Jsme hlavním poskytovatelem služeb Fresh Cut BG, S
  Wysłany: 2018-04-14 14:11:04

  Jsme hlavním poskytovatelem služeb Fresh Cut BG, SBLC, POF, MTN, dluhopisů a CD, a tyto finanční nástroje jsou specificky určeny k pronájmu a prodeji. Jsme jedním z předních poskytovatelů finančních nástrojů s kancelářemi v celé Evropě. vždy dodáme včas a přesně tak, jak je uvedeno v dohodě. Jste na svobodě zapojit naše pronajaté prostory do obchodních programů, financování projektů, posílení úvěrových linek, firemních úvěrů (úvěry na spuštění podnikání nebo úvěrů na expanzi podniků), půjček na vybavení vybavení (průmyslové vybavení, letadla, lodě apod.) stejně jako další finanční nástroje vydané od AAA ratingové banky, jako jsou HSBC Bank Hong Kong, HSBC Bank London, Deutsche Bank AG Frankfurt, Barclays Bank, Standard Chartered Bank a další na základě leasingu za nejnižší dostupné ceny v závislosti na nominální hodnotě nástroje , Naše smluvní podmínky jsou přiměřené. POPIS NÁSTROJŮ: 1. Nástroj: bankovní záruka (BG) / SBLC (dodatek A) 2. Celková nominální hodnota: 10M MIN až 50B MAX USD nebo Euro 3. Vydávající banka: HSBC, Deutsche Bank Frankfurt, UBS nebo jakákoliv Top 25. 4. Věk: jeden rok, jeden den 5. Leasing Cena: 4 + 2% 6. Prodejní cena: 32 + 2% 7. Dodání společností SWIFT. 8. Platba: MT103-23 9. Pevná kopie: Bonded Courier do 7 bankovních dní. Pokud potřebujete firemní úvěry, mezinárodní financování projektů apod. Nebo pokud máte klienta, který vyžaduje financování jeho projektu nebo podnikání, jsme také partneři věřitelů, kteří se specializují na financování finančních nástrojů, jako jsou BG, SBLC, POF nebo MTN, financujeme 100% nominální hodnoty finančního nástroje. Dotazy agentů / makléřů / zprostředkovatelů jsou také vítány; ať se k nám dostanete, pokud máte zájem o některé z našich služeb a kvalitní služby. Jméno: Fachtna O'Mahony E-mail: paciolifinancialservicesltd@gmail.com Skype id: paciolifinancialservicesltd@gmail.com
 • Fachtna O'Mahony
  Wysłany: 2018-04-14 14:11:32

  Jsme hlavním poskytovatelem služeb Fresh Cut BG, SBLC, POF, MTN, dluhopisů a CD, a tyto finanční nástroje jsou specificky určeny k pronájmu a prodeji. Jsme jedním z předních poskytovatelů finančních nástrojů s kancelářemi v celé Evropě. vždy dodáme včas a přesně tak, jak je uvedeno v dohodě. Jste na svobodě zapojit naše pronajaté prostory do obchodních programů, financování projektů, posílení úvěrových linek, firemních úvěrů (úvěry na spuštění podnikání nebo úvěrů na expanzi podniků), půjček na vybavení vybavení (průmyslové vybavení, letadla, lodě apod.) stejně jako další finanční nástroje vydané od AAA ratingové banky, jako jsou HSBC Bank Hong Kong, HSBC Bank London, Deutsche Bank AG Frankfurt, Barclays Bank, Standard Chartered Bank a další na základě leasingu za nejnižší dostupné ceny v závislosti na nominální hodnotě nástroje , Naše smluvní podmínky jsou přiměřené. POPIS NÁSTROJŮ: 1. Nástroj: bankovní záruka (BG) / SBLC (dodatek A) 2. Celková nominální hodnota: 10M MIN až 50B MAX USD nebo Euro 3. Vydávající banka: HSBC, Deutsche Bank Frankfurt, UBS nebo jakákoliv Top 25. 4. Věk: jeden rok, jeden den 5. Leasing Cena: 4 + 2% 6. Prodejní cena: 32 + 2% 7. Dodání společností SWIFT. 8. Platba: MT103-23 9. Pevná kopie: Bonded Courier do 7 bankovních dní. Pokud potřebujete firemní úvěry, mezinárodní financování projektů apod. Nebo pokud máte klienta, který vyžaduje financování jeho projektu nebo podnikání, jsme také partneři věřitelů, kteří se specializují na financování finančních nástrojů, jako jsou BG, SBLC, POF nebo MTN, financujeme 100% nominální hodnoty finančního nástroje. Dotazy agentů / makléřů / zprostředkovatelů jsou také vítány; ať se k nám dostanete, pokud máte zájem o některé z našich služeb a kvalitní služby. Jméno: Fachtna O'Mahony E-mail: paciolifinancialservicesltd@gmail.com Skype id: paciolifinancialservicesltd@gmail.com
 • FIFOCapitals@gmail.com
  Wysłany: 2018-05-02 18:48:35

  Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { FIFOCapitals@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 1.00%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: FIFOCapitals@gmail.com Please Fill the Application Form Below: - Complete Name: - Loan Amount Needed: - Loan Duration: - Purpose Of Loan: - City / Country: - Telephone: - How Did You Hear About Us: If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via email: FIFOCapitals@gmail.com
 • Walsh Robert
  Wysłany: 2018-06-07 06:49:30

  We are authorized Financial consulting firm that work directly with A rated banks eg Lloyds Bank,Barclays Bank,hsbc bank etc We provide BG, SBLC, LC, LOAN and lots more for client all over the world. Equally,we are ready to work with Brokers and financial consultants/consulting firms in their respective countries. We are equally ready to pay commission to those Brokers and financial consultants/consulting firms. Awaiting a favourable response from you. Best regards WALSH SMITH, ROBERT email : info.iqfinanceplc@gmail.com skype: cpt_young1
 • dr alex
  Wysłany: 2018-06-14 21:15:32

  Dzień dobry wszystkim, Sprzedaj nerki i uratuj życie i zarabiaj pieniądze, jestem lekarzem alex z nazwiska neudrogistą w zakupie nerki, Czy chcesz sprzedać swoje nerki, aby uratować życie? szukam okazji do sprzedania nerki za dobrą cenę, więc ty możesz spłacić swój dług? Jest to okazja do sprzedaży swoich nerek 600 000,00 $ i więcej. Wszyscy zainteresowani darczyńcy powinni skontaktować się z naszym zespołem więcej informacji na e-mail: dralexspeciallist@gmail.com Lub jakiej aplikacji? +2348162029187 Upewnij się, że nie wahaj się skontaktować się z nami, tak jak my Upewnij się, że współpracujemy z Tobą, a także upewnimy się, że Ty ciesz się z nami robić interesy Email: dralexspeciallist@gmail.com
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane