Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Związek z kuzynem

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, mam problem: otóż zakochałam się w moim kuzynie, tzn. synu mojej ciotki, siostry mojej mamy. On we mnie też i teraz jesteśmy w związku, który ukrywamy przed rodziną i w ogóle przed wszystkimi. Chciałabym zapytać, czy taki związek jest przestępstwem i czy możemy wziąć ślub? Czy policja albo sąd może nam zakazać się spotykać?

  Odpowiedz Cytuj
 • Nie jest to przestępstwo (zabronione jest tylko współżycie z osobami spokrewnionymi w linii prostej - dzieci, rodzice, dziadkowie, itd. - bądź z rodzeństwem, bądź z osobami pozostającymi w stosunku przysposobienia).

  Nie ma też przeszkody do zawarcia małżeństwa cywilnego (tutaj dodatkowo nie mozna też zawrzeć małżeństwa z osobami spowinowaconymi w linii prostej)

  Jeśli chodzi o ślub kościelny, to małżeństwa do czwartego stopnia pokrewieństwa (czyli pomiędzy kuzynami) są niedozwolone, ale można otrzymać dyspensę.

 • Reklama

 • witam ja jestem w podobnej sytuacji... Więc nasi ojcowie to bracia czy jest możliwy ślub cywilny..
 • To chyba jeden z najciekawszych tematów na całym tym forum :) Co do ślubu, to na kościelny nie macie co liczyć, ale inny - jak najbardziej. Policja nic Wam nie zrobi i ukrywanie się nie ma sensu. Ciekawe tylko, co na to rodzina.
 • na ślub kościelny nie liczymy i nie chcemy... a co do ukrywania to sie nie ukrywamy a rodzina całkowicie nas zaakceptowała.. i pomagają by się dowiedzieć czy możemy zawżeć związek małżeński..
 • witam :)mam podobny problem, jestem w zwiazku z osoba pokrewna rodzinnie tj. moj ojciec a jego dziadek to bracia. i nie wiem co dalej czy mezanstwo w naszym przypadku jest mozliwe ??? a co z dziecmi ??? czy istnieje jakies ryzyko z genami ??? prosze o jak najszybsza odpowiedz. pozdrawiam :)
 • NETA
  Wysłany: 2017-09-05 08:38:45

  Jestem w zwiazku z synem mojego kuzyna.Rodzina i otoczenie nas zaakceptowala.Czy formalnie mozemy byc razem,czy mozemy wziasc slub cywilny?
 • Kris1990
  Wysłany: 2017-10-16 14:11:28

  Witam . Mam ten sam problem . Moja babcia i wujek są rodzeństwem a ja się spotykam z wujka syna córka . Co zrobić ? Chodzi że jej rodzice nie dopuszczają na nasze spotkania . Jaki to stopień ???
 • Kris1990
  Wysłany: 2017-10-16 14:30:26

  Witam . Mam ten sam problem . Moja babcia i wujek są rodzeństwem a ja się spotykam z wujka syna córka . Co zrobić ? Chodzi że jej rodzice nie dopuszczają na nasze spotkania . Jaki to stopień ???
 • Meggi
  Wysłany: 2017-12-07 02:36:50

  Mam problem. Spotykam sie z kims z rodziny i nie wiem jakie pokrewieństo nas lacxy. Mianowicie moj pradziadek i jego dziadek to bracia. Mozemy byc w normalnym zwiazku? Jaki stopień nas laczy?
 • fhkjf
  Wysłany: 2018-01-11 12:08:39

  to wstrętne i zoboczone być z kimiś w zwiazku z rodziny..obrzydliwe..jak można? co wasza rodzina na to? ja bym was wywaliła...nie chciała widzieć na oczy....obrzydliwosć
 • kinga
  Wysłany: 2018-01-11 12:10:11

  czy wy qzwa nie wiecie kto rodzina kto nie? chore umysły...zboczone..wiadomo kto jest kto..chyba? albo po prostu patologia..u nich wszystko jedno...wstrętne..
 • Daga
  Wysłany: 2018-07-05 01:29:02

  Jestem w zwiazku z swoim kuzynem jego matka i moja sa siostrami jestesmy malzenstwem od 7 lat mamy córeczkę całkowicie zdrową pod względem genetycznym. Takie związki są normalne na całym świecie choć nie przez wszystkich akceptowane Należą do bardzo trwałych zw?ązkow bardziej niż statystycznie niespokrewnione A dzieci wbrew brednią niektórych rodzą się zdrowe. Prawdopodobieństwo urodzenia chorego dziecka jest takie samo jak u niespokrewnionych Zboczeni to są pedofile a nie ludzie którzy kochają siebie nie robiąc krzywdy przy tym innym. Poglądy to nie wszystko zanim ktoś wyrazić swoją negatywną opinię niech spotka się z takimi ludźmi, a może nawet kogoś takiego zna nie wiedząc o tym. Wtedy ocenia się ludzi czy poglądy? Ocenę zostawiam wam wszystkim na ten temat

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane