Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Ucieczka pracodawcy - macierzyński - ZUS

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,

  Pracowałam w kilkuosobowej firmie. Zaszłam w ciążę i po porodzie byłam na macierzyńskim przez rok. Następnie wysłałam wniosek o urlop wychowawczy.

  Okazało się że firma była zadłużona, i w ciągu tych 12 miesięcy prezes stopniowo zwolnił pozostałych pracowników. Wygląda na to że uciekł za granicę (jest obcokrajowcem). Lokale siedziby jak i biura w którym pracowałam już wynajmuje ktoś inny. Ale firma nie jest zlikwidowana.

  Zgłosiłam sprawę do Państwowej Inspekcji Pracy, i po miesiącu przesłali mi pismo z wynikiem. Do nikogo nie dotarli, pouczają mnie że przez 3 lata mogę pozwać firmę o roszczenia pieniężne, a wniosek o wychowawczy uznaje się za doręczony. Wiele mi to nie daje.

  Właśnie się dowiedziałam że jestem w ciąży. Pogodziłam się z myślą że po dziecku muszę szukać nowej pracy. Boję się że po porodzie nie dostanę ani kosiniakowego ani macierzyńskiego. W ZUS oczywiście mi nie pomogli. Czy tak będzie?

  Bardzo proszę o pomoc,
  Basia

  Odpowiedz Cytuj
 • Umowa była na czas nieokreślony, pełen etat.
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane