Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Urodzenie dziecka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • -
    Wysłany: 2002-08-26 00:00:00

    Interesuja mnie wszystkie przepisy i artykuly ktore beda mnie obowiezywac gdy urodzi mi sie dziecko, tzn. w lutym. Slyszalam, ze mam dziecko zarejetrowac w ciagu 2 tygodni, ale gdzie? Ile urlopu macierzynskiego, czy przypierwszym dziecku jest tez tylko 16??? itd. Moze ktos to juz przerabial i mi cos podpowie. Z gory dziekuje.

    (dulka)

    Odpowiedz Cytuj
  • ewa
    Wysłany: 2002-12-26 13:45:30

    w ciągu 14 dni należy dziecko zarejestrować w urzędzie stanu cywilnego w miejscowości w której się urodziło. pierwsze dziecko to 16 tygodni urlopu macierzyńskiego, już drugie to 18. należy również zgłosić dziecko w urzędzie gminy w miejscowości w której się mieszka. nadają pesel. tyle pamiętam. reszte załatwiał mąż.
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

  • MARUSIA
    Wysłany: 2004-09-05 14:18:07

    JESLI POLACALAS PZU LUB INNE UBEZPIECZENIE DODATKOWE TO ZWROCA CI ZA POROD I POBYT W SZPITALU NIE WIEM ILE TO W JAKIEJ FIRMIE ALE PUZ ZYCIE WYPLACILO MI W 2003 R 750 ZA URODZENIE I 35ZL ZA KAZDY DZIEN W SZPITALU
    Odpowiedz Cytuj
  • czy to prawda że aby otrzymać zwrot to trzeba płacić ubezpieczenie przez pół roku?
    Odpowiedz Cytuj
  • Kir
    Wysłany: 2005-01-02 23:15:28

    Albo i dłużej. Różni ubezpieczyciele mają różne okresy karencji. Logicznym minimum jest 9 miesięcy.
    Odpowiedz Cytuj
  • mama
    Wysłany: 2006-05-24 15:48:11

    ile nalezy sie urlopu macierzynskiego
    Odpowiedz Cytuj
  • Witam Mam pytanie do kiedy powinno odebrać becikowe?Z góry dziekuję za wszelkie informacje na ten temat
    Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane