Forum prawne

pieczÄ…tki z napisem ?do uznania NFZ 2012

bałagan w służbie zdorwia jest tak wielki że brak słów aby go opisać.

czy jak mi lekarz wystawi taką pieczątkę a w aptece mi jej nie przyjmą to mogę podać lekarza do sądu, czy może apteke, czy możę sam nfz?

2012.1.3 10:14:32

Odpowiedzi w temacie: pieczÄ…tki z napisem ?do uznania NFZ 2012 (7)

Pacjent ma prawo i powinien żądać, by osoba wystawiająca receptę uzupełniła ją o informacje na temat odpłatności.

2012.1.3 12:50:44

Mam wrażenie, ze lekarze specjalnie robią dym w tymi receptami. Nie wiem w jakim celu piętrzą trudności. Nie wiedza czy dany lek ma refundację czy nie? A to duży problem sprawdzić w spisie? Sorki, ale ja lekarzem nie jestem a znalezienie aktualnej listy leków zajęło mi parę minut.

2012.1.3 12:58:23

lekarze dostają extra kase od firm farmaceutycznych za to ze ci wypisuja pełnoprocentowe leki;/


2012.1.3 13:18:26

1. Zawirowania z refundacją leków ( pozbawienie najuboższych chorych leków = skazanie ich na cierpienie i śmierć )
2. Zawirowania z kontraktami ( utrzymywania centralnego komunistycznego systemu planowania chorób i udawania że się leczy ) = ( lekarze pracowali =, nie pracują = działania pro kryzysowe ).
3. Totalny system zapaści służby zdrowia !?

Obecnie niezbędnie wymagalne jest zrealizowanie autentycznej reformy NFZ!?

Prawdziwa reforma Słóżby Zdrowia powinna wyglądać mniej więcej tak:

1. Wprowadzenie jednolitego liniowego podatku Kasy Chorych dla wszystkich dla dochodów
osiÄ…ganych z pracy przez ubezpieczonych.
2. Zgodnie z DyrektywÄ… UnijnÄ… wprowadzenie zasady:
- pacjent ma prawo korzystać z pełni dowolnej placówki: państwowej, prywatnej, w kraju, UE.
3. Za wykonaną usługę medyczną pacjent dostaje do zapłacenia fakturę VAT.
4. Tą że fakturę refunduje ubezpieczyciel wg zasad rynkowych.

Ad. 1. Zrealizowanie zasady powszechnego podatku liniowego NFZ powinno przynieść
NFZ dodatkowe dochody powiększone o wielkości ok. 2 ... 3 krotną.
Zrealizowanie tej zasady jest jedynym społecznie sprawiedliwym
uzasadnionym mechanizmem rynkowym zgodnym z konstytucjÄ…!?

Ad. 2. Wprowadzenie tej zasady uruchomi mechanizmy rynkowe w służbie zdrowia.
Obecny system kontraktów i limitów jest tworem czysto komunistycznym totalnie chorym. ( nawet za komuny we ww materii było lepiej )
Nawet za komuny zasady rozliczania służby zdrowia były bardziej racjonalne!?

Ad. 3. Wprowadzenie tej zasady ukróci zasadniczą większość wszelkiego typy kantów!?

Ad.4. Ubezpieczyciel winien refundować wszelkie faktury medyczne VAT wg średnio ważonych najniższych
cen regulowanych swobodnie przez wolny rynek usług medycznych.

2012.1.3 13:38:22

odobnie skonstruowany system posiada prawie cały świat!?

2012.1.3 14:6:59

Jeśli chcesz więcej poczytać na ten temat - wrzuć do przeglądarki hasło: jerzy7731

2012.1.3 14:20:37

Proponuję żeby sprzedażą leków zajęli się urzędnicy NFZ. Najłatwiej przerzucić ryzyko na lekarzy i aptekarzy...

2012.1.3 14:35:2

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika