Świadczenia

Zapisz się na e-wizytę

Kontakt z lekarzem lub pielęgniarką bez wychodzenia z domu? E-wizyta to kolejne rozwiązanie, które ułatwia życie pacjentom.

Lekarz w zasięgu e-maila

Jeśli potrzebujesz konsultacji z lekarzem lub pielęgniarką, wypełnij formularz i zaczekaj na kontakt z pracownikiem medycznym. To wygodne wówczas, gdy Twoja przychodnia jest zamknięta lub nie możesz dodzwonić się do Twojego lekarza.

E-wizyta dostępna jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

E-wizyta to rozwiązanie dla tych, którzy źle się czują, a chcą uniknąć wychodzenia z domu i wizyty w przychodni oraz kontaktu z innymi chorymi. 

E-wizyta odbywa się przez Internet (np. czat, wideorozmowa) lub telefon. Dzięki niej możesz m.in.: 

 • omówić wyniki badań, np. poziomu cukru czy ciśnienia 
 • poprosić o e-receptę w przewlekłej chorobie 
 • zapytać o dawkowanie leku 
 • skonsultować objawy kiepskiego samopoczucia
 • otrzymać poradę medyczną na temat dalszego postępowania. 

Podczas e-wizyty lekarz zdecyduje, czy potrzebujesz e-recepty, e-zwolnienia czy też osobistej wizyty w przychodni.

Jak skorzystać z e-wizyty?

1. Wypełnij formularz online

Podaj swoje imię, nazwisko, wiek, PESEL, adres, e-mail, telefon. 

2. Przygotuj sprzęt

Na podany przez Ciebie adres e-mail przyjdzie wiadomość z instrukcją, jak połączyć się z lekarzem lub pielęgniarką za pomocą komputera, laptopa lub przez telefon. Komputer lub laptop musi mieć głośniki, kamerę i mikrofon. Jeżeli nie masz dostępu do odpowiedniego sprzętu, możesz skorzystać z telefonu.

3. Czekaj na SMS

Gdy termin e-wizyty będzie się zbliżał, otrzymasz informację SMS-em, a następnie e-mail z linkiem, w który musisz kliknąć, by połączyć się z lekarzem lub pielęgniarką.

Od momentu wysłania wypełnionego formularza do udzielenia teleporady może minąć od kilkunastu minut do kilku godzin, w zależności od liczby dyżurującej kadry medycznej i oczekujących pacjentów. 

4. Pilnuj terminu

Jeśli przepadnie Ci termin e-wizyty, tzn. nie skorzystasz z wysłanego linka w czasie, gdy będzie na ciebie czekał lekarz lub pielęgniarka, wracasz na koniec kolejki. 

Zapisz się na e-wizytę

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • Elektroniczne skierowanie coraz szerzej stosowane

  E-skierowanie to kolejny dokument (po e-recepcie), w którym tradycyjna postać papierowa zostanie zmieniona na formę elektroniczną. Celem wdrożenia jest usprawnienie procesu realizacji zapisów (...)

 • Nielimitowane wizyty do specjalistów

  Od 1 marca br. zostaną zniesione limity na porady pierwszorazowe w czterech specjalnościach: neurologii, ortopedii, endokrynologii i kardiologii. Planowany jest także pierwszy od wielu lat wzrost wyceny (...)

 • Nabór wniosków o dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy

  W ogłoszonym konkursie ZUS wybierze projekty, które poprawią bezpieczeństwo pracy, zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi oraz zredukują niekorzystne oddziaływanie (...)

 • Jak wrócić do nazwiska noszonego przed ślubem?

  Osoba po rozwodzie, która chce wrócić do nazwiska, które było przez nią noszone przed ślubem, może - aby to załatwić - umówić się na wizytę w urzędzie stanu cywilnego (...)

 • Uporządkuj wpisy w CEIDG

  Przedsiębiorcy, którzy mają więcej niż jeden aktywny lub zawieszony wpis w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, powinni wiedzieć, że wiele wpisów jednego (...)

NA SKÓTY