e-prawnik.pl Porady prawne

Archiwum Forum Czerwiec 2023

(25 tematów na forum)

  • Witam Jestem na bransoletkę i mam 3 msc jeszcze I mam za miesiąc wesele brata czy istnieje możliwość dostania przepustki czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam od 2018 byłem zatrudniony w pewnej firmie, lecz od 2019 tam nie pracuje a pracodawca przestał odprowadzać składki. Obecnie pracuje od 2 lat w innej firmie lecz w październiku uległem wypadkowi (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Dzień dobry ,mam pytanie; mam zasądzone alimenty w UK (regularne wpłaty.....) Była żona oznajmiła mi że zrzeknie się alimentów na dzieci w UK ii założy mi alimenty w Polsce....moje pyt.czy tak (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Otrzymałem zaraz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 8 miesięcy, ale nie miałem kiedy odebrać zabranego prawa jazdy i minął już ponad rok. Czy oznacza to, że muszę ponownie zdać egzamin na (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 1 odpowiedzi)

  • Zainteresowanych kościelnym procesem o nieważność małżeństwa zapraszam na swoja internetową stronę: https://rozwody-koscielne.eu/o-nas/, jak i do bezpośredniego kontaktu, dr Arletta Bolesta adwokat (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • W sklad spadku ktory dziedzicze testamentowo wylacznie ja po mojej babci wchodzil miedzy innymi 1/2 garazu i mieszkanie , zlozylem sprawe do sadu o stwierdzenie nabycia spadku na podstawie testamentu, (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam. Widze, ze niestety nie otrzymala Pani odpowiedzi. Jestem w podobnej sytuacji. Ocenilam firme agroturytyczna, ktora nie szanuje zwierzat, ktore sa podstawa ich pracy, dostalam w zamian grozby i (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 1 odpowiedzi)

  • witam chciałabym uzyskać informację jaki pozew powinnam złożyć do sądu, gdy ojciec placi alimenty dobrowolnie( przelewa mi na konto) lecz nie mamy ustalonego przez Sąd. Lecz ja bym się chciała (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Jeśli jesteś z Krakowa to wiem, że też kancelaria Bartłomieja Łukomskiego ogarnia takie tematy. Mają kancelarię na ulicy Lea, może ci się przyda ten namiar! Powodzenia. czytaj dalej»

    (Zobacz 2 odpowiedzi)

  • Dzień dobry. Co prawda nie jestem w sprawie oskarżoną a przeciwnie oskarżającą - mam nadzieję, że wybrałam dobrą kategorię. Czy osoba nieletnia ( oskarżająca ) podczas rozmawiania z adwokatem (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam. Nie będę opisywać całej sytuacji bo.sprawa jest już w sądzie pracy. Bardziej interesuje mnie.kwestia l4. Od dnia 21 kwietnia przebywam na l4. Zostało mi.dostarczone zwolnienie dyscyplinarne (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Dzisiaj, gdy jechałam z chłopakiem zatrzymała go policja za przejazd na żółtym świetle (dodam że jechał z przyczepką, a pogoda była okropna, więc droga hamowania byłaby wydłużona). Policjantka (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Zainteresowanych kościelnym procesem o nieważność małżeństwa zapraszam na swoja internetową stronę, jak i do bezpośredniego kontaktu, dr Arletta Bolesta adwokat kościelny zatwierdzony, mail: (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • dodam ze miejsce jest zewnętrzne czytaj dalej»

    (Zobacz 1 odpowiedzi)

  • Jestem właścicielem nieruchomości od niedawna, kupiłem dom razem z dozywociem kilku domowników i mam problem, co muszę zrobić żeby wywalić osobe niezameldowana, której sobie nie życzę oraz (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Dzień dobry, jestem na umowie na czas określony do 27.06, mój pracodawca likwiduje z tym dniem stanowisko i zostałam o tym poinformowana 2 tygodnie przed zakończeniem umowy. Nie ukrywam że zaistniała (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Czy legalnym jest sprzedawanie nieoryginalnych koszulek z nazwiskiem i numerem znanego sportowca wraz z jego cytatem? Na koszulce nie znajdują się żadne inne oznaczenia towarowe (logo, herb etc) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Zainteresowanych kościelnym procesem o nieważność małżeństwa zapraszam na swoja internetową stronę, jak i do bezpośredniego kontaktu, dr Arletta Bolesta adwokat kościelny zatwierdzony, mail: (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam mam pytanie odnośnie tego, czy w bloku w piwnicy można w swojej piwnicy zrobić pralnię tylko wyłącznie do użytku własnego czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam. Na początku roku wykonywałem usługę u klientki polegająca na szpachlowaniu tynków gipsowym u niej w domu. Po wykonanej usłudze szpachlarskiej zgłosiłem zakończenie prac zgodnie z umową (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam, bardzo proszę o odpowiedź. Co w sytuacji, gdy 3 lata temu zawarłam umowę wydawniczą ( w celu wydanie książki) i nie wywiązałam się z niej. Z mojej winy, 2 lata temu chciałam rozwiązać (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam. Mam taki problem. Firma szpachlowała mój nowy domek. Wykonali usługę, zgłosili prace do odbioru. Doszło do odbioru. Nie było żadnych uwag co do wykonanej usługi według mojej oceny. Ekipa (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Zainteresowanych kościelnym procesem o nieważność małżeństwa zapraszam na swoja internetową stronę: https://rozwody-koscielne.eu/, jak i do bezpośredniego kontaktu, dr Arletta Bolesta adwokat (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Dzień dobry Mam pytanie i nie wiem cz najpierw udać się na policje czy w inne miejsce. Mianowicie chodzi o to że kiedyś(ponad rok temu) dostawałem wiadomości na numer telefonu od nieznanego mi (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Zainteresowanych kościelnym procesem o nieważność małżeństwa zapraszam na swoja internetową stronę: https://rozwody-koscielne.eu/, jak i do bezpośredniego kontaktu, dr Arletta Bolesta adwokat (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)