e-prawnik.pl Porady prawne

Podatek dochodowy od osób prawnych

Wróciła możliwość składania zeznań CIT-8 w postaci papierowej

25.10.2019

Od 25 października 2019 r. niektórzy podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) mogą składać zeznania CIT w postaci papierowej.

Którym podatnikom przywrócono możliwość składania zeznań CIT-8 w postaci papierowej?

Ustawą z dnia 11 września 2019 r. o uchyleniu ustawy o specjalnym podatku węglowodorowym oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2019 r. poz. 1978) została przywrócona możliwość składania zeznania CIT-8 w postaci papierowej.

Uprawnienie to obejmie podatników podatku CIT osiągających wyłącznie dochody wolne od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 ustawy o CIT i niepełniących funkcji płatnika na podstawie odpowiednich przepisów ustawy o PIT (tj. art. 35 ust. 10, art. 38 ust. 1a i 1b, art. 39 ust. 1–4, art. 42 ust. 1a–4, art. 42a ust. 1 i art. 42e ust. 5 i 6 ustawy o PIT).

Jakich rozliczeń można dokonać na papierze?

Możliwość papierowego złożenia zeznania CIT-8 dotyczyć będzie rozliczenia dochodu także za 2018 r. Za okres ten składanie zeznań CIT-8 podlega obecnie prolongacie do dnia 31 października 2019 r. - mocą rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 21 marca 2019 r. w sprawie przedłużenia terminu do złożenia zeznania przez niektórych podatników osiągających dochody wolne od podatku dochodowego od osób prawnych (Dz.U. poz. 549).

Przepis wprowadzający możliwość złożenia zeznania CIT-8 w postaci papierowej wszedł w życie z dniem 25 października 2019 r.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ