Ruch drogowy

Przestępstwo

Dojedź do celu - na trzeźwo!

Strona 1 z 2

Policjanci codziennie zatrzymują kilkuset nietrzeźwych kierujących. Mimo, że statystyki mówią, iż są oni sprawcami 10 proc. wypadków drogowych, jazda po przysłowiowym "kielichu" jest niedopuszczalna. Takie wypadki kończą się nierzadko tragicznie - dla tych, którzy nie zawinili, czyli normalnych, trzeźwych uczestników dróg. Przykład tylko z wczoraj to potrącenie 26-letniej mieszkanki Elbląga i śmierć 35-letniej kobiety. Nietrzeźwy brat ofiary kierujący bmw spowodował wypadek.

Kierujący pod wpływem alkoholu nierzadko wykazują się „ułańską" fantazją. Brawurowa jazda, kierowanie bez uprawnień nie stanowią dla nich żadnego problemu. Wtedy bowiem czują się "odważni". Policjanci w całym kraju walczą z tym procederem. Codziennie zatrzymują średnio 600 nietrzeźwych kierujących i to zarówno samochodami osobowymi, jak jednośladami czy maszynami rolniczymi. Nie ma dnia, by media nie informowały o "wyczynach" nieodpowiedzialnych kierowców. Poniżej podajemy przykłady tylko z ostatnich kilkunastu godzin:

Tomaszów Mazowiecki. Około 21.00 policjanci zatrzymali pirata drogowego. 22-letni mieszkaniec Tomaszowa mając w organizmie ponad 1 promil alkoholu spowodował 4 kolizje drogowe. Mężczyzna szarżował bmw w okolicach ul. Dzieci Polskich.W ciągu 20 minut uszkodził 4 pojazdy - najpierw czołowo zderzył się z hondą, później nieprawidłowo zmieniał kierunek jazdy i wjechał w opla tigrę, a następnie zderzył się z prawidłowo jadącym BMW, którego kierowca próbował wycofać się widząc jadącego pod prąd pirata drogowego. Mężczyzna zatrzymał się dopiero wjeżdżając na pozostawiony na parkingu renault.  Zatrzymał się dopiero na pozostawionym na parkingu renault. Pirat drogowy porzucił swój pojazd i uciekł do pobliskiego bloku. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce dysponując rysopisem bezmyślnego kierowcy szybko go odnaleźli. Trafił do policyjnego aresztu. Przyznał się do spowodowania kolizji z pojazdami. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Elbląg. Pijany kierowca potrącił 26-letnią kobietę

Do policyjnego aresztu trafił pijany 63-latek. Mężczyzna, kierując fiatem punto, potrącił 26-letnią kobietę.

Teraz, oprócz utraty prawa jazdy, grozi mu kara nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności. Do wypadku doszło wczoraj około godziny 15.00 przy ulicy Bema w Elblągu. Kobieta wbiegła wprost pod nadjeżdżający samochód poza przejściem dla pieszych. Ze złamaniem podudzia i ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala.
63-letni kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Jak się okazało miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Braniewo. Nietrzeźwy 17-letni Ireneusz B. z gm. Pieniężno został zatrzymany w miejscowości Piele gm. Pieniężno wczoraj po godzinie 5.00, gdy kierował samochodem marki BMW. Nastolatek nie posiadał prawa jazdy, dokumentów pojazdu, ani OC. Dodatkowo okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. W chwili zatrzymania miał prawie 1 promil w organizmie. Młodzieniec trafił do policyjnego aresztu, a samochód został odholowany na strzeżony parking.

Gdańsk. Wieczorem w Szymbarku policjanci z posterunku w Stężycy wspólnie z policjantami z Kartuz zatrzymali do kontroli drogowej osobowego peugeota. Kiedy policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy okazało się, że 40-letni mieszkaniec Kościerzyny miał ponad 3 promile alkoholu.

Olsztyn. Inspektorzy transportu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę autobusu. 51-letni Manfred F. z Niemiec, jak się okazało, miał około 1,3 promila alkoholu w organizmie. Wiózł 26 osób z Mrągowa do Gdańska. Kierowca trafił do komendy policji. Do zdarzenia doszło dziś około godziny 10.30. Inspektorzy przekazali pijanego kierowcy policjantom. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.  

Józefów (pow. świdnicki) Do wypadku doszło wczoraj w Józefowie w powiecie świdnickim. Jadący z pasażerką , 25 - letni mieszkaniec gm. Piaski na łuku jezdni stracił panowanie nad motocyklem prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości. Honda zjechała do przydrożnego rowu i wywróciła się. Kierowca uciekł, pozostawiając na miejscu ranną pasażerkę. 24 - letnia mieszkanka lublina doznała wstrząśnienia mózgu i urazu kręgosłupa. Trafiła do szpitala. Policjanci zatrzymali kierowcę o 22.00 w jego domu. Przyznał, że zanim usiadł na motocykl wypił piwo. Badanie wykazało u niego 0,16 promila alkoholu. Ze złamanym obojczykiem, pod dozorem policjantów, przebywa w szpitalu. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Obserwuj nas na:

Czytaj dalej (strona 1 z 2)

1

2

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: