Pora na „Głos Przedsiębiorcy”

Biznes zaproponuje nowe regulacje prawne

"Głos Przedsiębiorcy" – tak nazywa się zaktualizowana zakładka w portalu biznes.gov.pl, której zadaniem jest ułatwienie polskim przedsiębiorcom komunikacji z urzędnikami. Wszystko po to, żeby przekazać administracji swoje propozycje nowych regulacji prawnych – w myśl zasady „to biznes wie najlepiej, czego mu potrzeba”. Jak korzystać z zakładki?

Portal biznes.gov.pl powstał z myślą o przedsiębiorcach. Znajdą tu oni mnóstwo informacji pomocnych w prowadzeniu firmy. Dlatego też warto korzystać z niego na co dzień, do czego zachęca Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii prowadzące tę stronę. Ciekawym narzędziem, które ostatnio zostało na niej zaktualizowane, jest zakładka Głos Przedsiębiorcy.

Dlaczego powstał "Głos Przedsiębiorcy"?

Głos Przedsiębiorcy jest symbolem zmiany w relacjach między biznesem a administracją. Dzięki temu narzędziu każdy polski przedsiębiorca może zgłosić urzędnikom swoje propozycje zmian w przepisach, które mogą sprawić, że łatwiej będzie mu się funkcjonowało.

Odświeżenie zakładki jest kolejnym przykładem proprzedsiębiorczego nastawienia MPiT, które stawia na dialog z polskimi przedsiębiorcami, traktując ich jako partnera w inicjatywie ustawodawczej.

Czym jest "Głos Przedsiębiorcy"?

Głos Przedsiębiorcy to narzędzie, dzięki któremu zalogowany użytkownik biznes.gov.pl może zgłosić swoje propozycje nowych regulacji prawnych ułatwiających życie polskim przedsiębiorcom. Swoje pomysły można składać w obszarach takich jak:

  • rozwój działalności gospodarczej,
  • prawa i obowiązki przedsiębiorcy,
  • finansowanie,
  • wprowadzanie innowacyjnych produktów i usług na rynek,
  • handel zagraniczny,
  • informacje dla przedsiębiorców,
  • inwestowanie w Polsce.

Żeby dokonać zgłoszenia, wystarczy skorzystać z prostego formularza online. Przedsiębiorca może w nim opisać swój pomysł, który następnie jest weryfikowany. Później następuje jego publikacja na stronie, na której internauci mogą go skomentować i ocenić.

Najwyżej oceniane projekty trafiają zaś do odpowiedniego urzędu, którego zadaniem jest sprawdzenie, czy i kiedy mogą wejść w życie.

Zakładkę "Głos Przedsiębiorcy" można znaleźć tutaj