Naucz się nowocześnie zarządzać firmą przy wsparciu środków europejskich z POWER

Do końca roku trwa nabór wniosków do programu Akademia Menadżera Innowacji. Projekt skierowany jest do firm, które chcą zwiększyć swoją innowacyjność i konkurencyjność na rynku, nauczyć się nowoczesnego zarządzania oraz wdrażania innowacji. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków unijnych.

Akademia Menadżera Innowacji (AMI) to druga edycja autorskiego programu szkoleniowo-doradczego kierowanego do kadry zarządzającej firm.

Porady prawne

Dla rozwoju innowacyjnych firm potrzebni są menadżerowie posiadający wysokie kompetencje z zakresu kształtowania kultury innowacyjnej w firmie, organizacji pracy i zarządzania ryzykiem oraz całym cyklem innowacyjnym. Wszystkie te kompetencje można zdobyć ze wsparciem programu Akademii Menadżera Innowacji.

AMI oferuje komponent szkoleniowy w postaci cyklicznych zjazdów (wykłady teoretyczne i warsztaty praktyczne) i przede wszystkim zapewnia Twojej firmie wsparcie doradcy i eksperta tematycznego przez cały cykl uczestnictwa.

Dzięki udziałowi w AMI pracownicy w firmie będą mogli nabyć kompetencje niezbędne do zarządzania innowacjami, firma zaś uzyska wskazówki, jakie kroki powinna podjąć, aby oprzeć swój rozwój na innowacjach, tworzyć je i wdrażać.

Projekt jest współfinansowany ze środków programu Wiedza Edukacja Rozwój. Dofinansowanie wynosi 80% w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw oraz 50% w przypadku przedsiębiorstw dużych.

Szczegóły dofinansowania

Akademia Menadżera Innowacji to druga edycja autorskiego programu szkoleniowo-doradczego kierowanego do kadry zarządzającej firm. Oferuje komponent szkoleniowy w postaci cyklicznych zjazdów (wykłady teoretyczne i warsztaty praktyczne) i przede wszystkim zapewnia Twojej firmie wsparcie doradcy i eksperta tematycznego przez cały cykl uczestnictwa.

Co zyskasz dzięki dofinansowaniu?

  • szeroki zasób wiedzy teoretycznej oraz bogaty program zajęć praktycznych
  • studia przypadków analizowane na podstawie doświadczeń polskich firm z sektora MŚP
  • 60 godzin doradztwa dedykowanego bezpośrednio Twojej firmie (dla mikroprzedsiębiorstw) oraz 120 godzin doradztwa dla firm z sektora MŚP i dużych przedsiębiorstw 
  • wzrost kompetencji i podniesienie kwalifikacji zawodowych uczestników Akademii Menadżera Innowacji w obszarze innowacyjności
  • badanie innowacyjności Twojej firmy metodą Innovation Health Check (IHC)
  • dostęp do interaktywnej Bazy Wiedzy AMI
  • przynależność do Klub Alumnów (Absolwentów) AMI pozwalająca na utrzymanie i rozwijanie kontaktów ważnych dla rozwoju Twojej firmy

Dzięki udziałowi w AMI pracownicy w firmie będą mogli nabyć kompetencje niezbędne do zarządzania innowacjami, firma zaś uzyska wskazówki (w formie Planu Wdrożenia Zmiany), jakie kroki powinna podjąć, aby oprzeć swój rozwój na innowacjach, tworzyć je i wdrażać.

Więcej informacji w Dokumentach: Regulamin rekrutacji przedsiębiorców oraz uczestników Akademii Menadżera Innowacji (AMI), Zakres merytoryczny AMI)

Kto może otrzymać dofinansowanie?

  • Firmy z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz duże przedsiębiorstwa.

Dofinansowanie przeznaczone na usługi szkoleniowe dla kadry menadżerskiej oraz na usługi doradcze dla przedsiębiorstw: 

  • od 2 do 5 uczestników będących pracownikami mikroprzedsiębiorstwa
  • od 3 do 5 uczestników będących pracownikami małych, średnich i dużych przedsiębiorstw
Więcej informacji w Dokumentach: Regulamin rekrutacji przedsiębiorców oraz uczestników Akademii Menadżera Innowacji (AMI)

O Akademii Menadżera Innowacji

Celem Akademii Menadżera Innowacji (AMI) jest wyposażenie menadżerów i pracowników kluczowych dla procesu zarządzania innowacjami w przedsiębiorstwie w kompetencje niezbędne do zarządzania procesem zmian, który prowadzi do wdrażania innowacji oraz wzmocnienie umiejętności zarządzania procesem innowacyjnym przez menadżerów polskich przedsiębiorstw, a także generowanie innowacji przez pracowników przedsiębiorstw.

Dla rozwoju innowacyjnych firm potrzebni są menadżerowie posiadający wysokie kompetencje z zakresu kształtowania kultury innowacyjnej w firmie, organizacji pracy i zarządzania ryzykiem oraz całym cyklem innowacyjnym.

Przełomowe pomysły, gotowe wynalazki, fundusze, zespół inżynierów są zasobami koniecznymi do tworzenia i rozwoju innowacji, ale do wprawienia procesów innowacyjnych w ruch, nadania im właściwego tempa i kierunku, konieczny jest dobry menadżer. Menedżerowie pełnią kluczową rolę w podnoszeniu innowacyjności firm.

Realizacja szkoleń i doradztwa AMI pozwoli na zniwelowanie zidentyfikowanej luki kompetencyjnej w polskich firmach i wykształcenie menadżerów innowacji nowej generacji.

Istniej silna zależność pomiędzy dobrze zarządzanym procesem innowacyjnym a rynkowym sukcesem firmy, dlatego poprawa umiejętności zarządzania innowacjami poprzez dedykowany program menadżerski w znacznym stopniu przyczyni się do rozwoju innowacyjnych firm i ich współpracy z innymi innowacyjnymi podmiotami.

Projekt AMI jest współfinansowany z środków europejskich.

O Akademii Menadżera Innowacji

Ile możesz otrzymać?

Dofinansowanie wyniesie do 80% wartości usług szkoleniowych i doradczych dla mikro, małych i średnich firm oraz do 50% dla dużych firm, co oznacza, że maksymalny wkład własny przedsiębiorstwa przy udziale minimum 3 uczestników wynosi:
około 6 500 zł netto na uczestnika w przypadku mikro, małych i średnich firm
około 16 100 zł netto na uczestnika w przypadku dużych firm
Ostateczna kwota zależna jest od liczby uczestników, którzy zostaną zakwalifikowani do AMI

Całkowita kwota środków na dofinansowanie projektów

Całkowita kwota środków na dofinansowanie szkoleń i doradztwa: 
Wartość projektu w okresie realizacji 2018-2023 wynosi (8 edycji AMI) - 29 790 952,51 zł


A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika