Podatek dochodowy od osób fizycznych

Postępowanie podatkowe

Ponad 25 tys. zeznań PIT-37 on-line

Już ponad 25 tysięcy podatników skorzystało z możliwości złożenia zeznania podatkowego za 2008 rok drogą elektroniczną, bez konieczności potwierdzania go kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Jak wskazują statystki, przesłanie deklaracji podatkowej tą droga cieszy się dużym powodzeniem, gdyż jest to forma szybka i skuteczna. 

Przypominamy, że interaktywny formularz za pomocą którego można wypełnić i wysłać zeznanie roczne PIT-37 można pobrać ze strony http://www.e-deklaracje.gov.pl/. Można też skorzystać ze specjalnej aplikacji desktopowej upraszczającej proces korzystania oraz instalowania formularzy interaktywnych. Pobierając jednak aplikację e-PIT-37 w najnowszej wersji 1.0.1. należy pamiętać, by w tej wersji nie używać zeznań, które były wcześniej przekazane do systemu e-Deklaracje. Należy utworzyć nowe zeznanie i wypełnić je ponownie danymi.

Podatnicy mogą złożyć zeznanie droga elektroniczną do końca kwietnia, ale warto pamiętać, że złożenie zeznania przez internet w ostatniej chwili wiąże się z ryzykiem nieotrzymania Urzędowego Poświadczenia Odbioru na czas. Może się tak zdarzyć w przypadku wystąpienia błędów, np. po wpisaniu błędnej kwoty przychodu z ubiegłorocznego zeznania lub rozliczenia. W takim wypadku zeznanie nie zostanie złożone w terminie. Dlatego namawiamy do jak najszybszego złożenia zeznania i nie korzystania z drogi elektronicznej komunikacji z urzędem w ostatniej chwili.

Więcej informacji i szczegółowych wskazówek dotyczących rozliczania przez internet dostępnych jest na stronie http://www.e-deklaracje.gov.pl/

Źródło: www.mf.gov.pl

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY