Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

Głównym tematem posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, które odbyło się 27 sierpnia br. była działalność państwa w takich sferach życia publicznego, jak finanse publiczne, edukacja, rolnictwo, opieka zdrowotna, rozwój infrastruktury i ochrona środowiska naturalnego. Komisja uzgodniła 7 projektów ustaw oraz 23 rozporządzeń dotyczących wcześniej wspomnianych zagadnień.

W trakcie posiedzenia przeanalizowano, zgłaszane w poprzednich latach do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, propozycje uproszczenia prawa dotyczącego funkcjonowania administracji publicznej. Chodzi przede wszystkim o ich aktualność oraz możliwość uwzględnienia w procesie legislacyjnym. Rozmawiano również nt. raportu zawierającego ponad 6 tysięcy propozycji zmian prawa, jeżeli chodzi o funkcjonowanie samorządu terytorialnego w Polsce. Odnoszące się do 196 ustaw i ponad 300 aktów wykonawczych propozycje dotyczą: sfery społecznej, infrastruktury technicznej, usług administracyjnych, ustroju samorządu terytorialnego, rozwoju na szczeblu lokalnym i polityki regionalnej oraz finansów publicznych.

KWRiST zajęła się również kwestią systemowych rozwiązań, które zagwarantują samorządom środki na realizację zadań publicznych oraz programy wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. Innym z tematów rozmów było bezpieczeństwo imprez masowych, istotne z punktu widzenia polskich przygotowań do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.

W spotkaniu udział wzięli: wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna, sekretarz stanu w ministerstwie spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak, dyrektor Departamentu Administracji Publicznej MSWiA Grzegorz Ziomek, p.o. sekretarza KWRiST Adam Misiuwianiec.

Porady prawne

Źródło: www.kprm.gov.pl


A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika