Ruszyła kolejna odsłona kampanii "Dziecko w sieci"

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się inauguracja kolejnej odsłony kampanii społecznej „Dziecko w Sieci" poświęconej problemowi kontaktów dzieci z niebezpiecznymi treściami w Internecie. Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania Elżbieta Radziszewska, która objęła nad nią honorowy patronat, podkreśliła, że rozpoczynająca się kampania skierowana nie jest do dzieci, ale do ich rodziców i opiekunów. Dodała także, że jej głównym celem jest zapobieganie dostępowi dzieci do niebezpiecznych i złych treści, które płyną ze środków masowego przekazu, w tym głównie z Internetu. 

Podczas inauguracji kampanii przedstawione zostały spoty reklamowe „Internet to okno na świat, cały świat", które będą prezentowane m.in. w telewizji, radiu i Internecie. Ich głównym celem ma być dotarcie do rodziców z informacją, na jakiego rodzaju zagrożenia mogą trafić ich dzieci w środkach masowego przekazu, w tym w Internecie. Opisując powody przygotowania kolejnej kampanii, minister Elżbieta Radziszewska powiedziała, że tylko część rodziców jest świadoma, na jakiego rodzaju złe treści mogą natknąć się dzieci. Zaznaczyła, że duża część rodziców nie wie ile złego może zrobić Internet i jakie złe treści mogą z niego płynąć. - Chodzi tu nie tylko o pedofilię, ale również np. treści rasistowskie i inne o charakterze dyskryminacji - wyjaśniła.

Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania, nawiązując do idei kampanii, podkreślenia, że nie tylko rozwiązania prawne są bardzo ważne, ale przede wszystkim ważne są działania edukacyjne. - Chcemy, aby rodzic oglądający ten spot zastanowił się, czy rzeczywiście jego dziecko siedząc przed komputerem przypadkiem nie napotka na taką treść, która może być bardzo niebezpieczna - powiedziała Elżbieta Radziszewska.

Minister Radziszewska poinformowała również, że działający przy Kancelarii Premiera Zespół ds. przeciwdziałania dyskryminacji małoletnich w elektronicznych środkach masowego przekazu może poszczycić się wieloma sukcesami w propagowaniu m.in. bezpiecznego Internetu. Przyznała, że inne kraje już zgłaszają się do nas po wzorce, jak mają działać takie zespoły. - W Polsce możemy być dumni z efektów zapobiegania rozpowszechniania treściom szkodliwym dla dzieci, ponieważ jesteśmy jedynym krajem, który w sposób tak otwarty i nowoczesny wyszedł naprzeciw wyzwaniom z tym związanym.

Jesteśmy, jako Polska, dobrym wzorem do naśladowania - zaznaczyła pełnomocnik rządu.

Oprócz minister Elżbiety Radziszewskiej w konferencji inaugurującej kampanię uczestniczyli: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, dyrektor Fundacji Dzieci Niczyje Monika Sajkowska oraz dyrektor ds. technicznych Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej Krzysztof Silicki. Akcja realizowana pod hasłem „Internet to okno na świat, cały świat" jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Dzieci Niczyje i NASK, realizowanym w ramach projektu Saferinternet.pl.

Więcej informacji na temat kampanii „Internet to okno na świat, cały świat" oraz działania samego Zespołu udziela Sekretarz Zespołu Pan Rafał Lew-Starowicz z Biura Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania, tel. (0-22) 694-71-14. 

Pliki do pobrania:

Źródło: www.kprm.gov.pl


A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika