Obowiązki pracodawcy i pracownika

Pozostałe

Wręczenie Certyfikatów Dewelopera i nagród Pracodawca Roku 2007 podczas gali z okazji Dnia Budowlanych

Strona 1 z 2

Z okazji Dnia Budowlanych - wszystkim Państwu związanym z branżą budowlaną - składam życzenia satysfakcji z projektów realizowanych w pracy zawodowej. W sposób szczególny pragnę pogratulować firmom, które po raz pierwszy otrzymały Certyfikat Dewelopera oraz tym, którym przedłużono ważność certyfikatu - napisał w liście do uczestników uroczystej gali z okazji Dnia Budowlanych minister Cezary Grabarczyk. Uroczystość zorganizowana przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa 8 października br. w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II - Galerii Porczyńskich objęta była patronatem Ministerstwa Infrastruktury.

Podczas gali podsekretarze stanu Piotr Styczeń i Olgierd Dziekoński wręczyli nagrody i wyróżnienia laureatom XXII edycji Certyfikatu Dewelopera i XI edycji konkursu „Pracodawca Roku". Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta RP wysokimi odznaczeniami państwowymi dokonał wiceminister Piotr Styczeń. Krajowa Izba Budownictwa od 1999 roku do sierpnia 2004 roku przyznawała Certyfikat Dewelopera rzetelnym i wiarygodnym firmom deweloperskim działającym na naszym rynku krajowym. Od września 2004 roku czyni to Polski Związek Pracodawców Budownictwa jako następca prawny Krajowej Izby Budownictwa. Inicjatywa nagradza firmy rzetelne i wiarygodne, sprawdzone pod kątem formalno-prawnym i finansowym, realizujące budownictwo mieszkaniowe na terenie całego kraju.

Kryteria przyznawania Certyfikatu opracowane przez Członków Kapituły są czytelne i jasne. Ubieganie się o Certyfikat jest dobrowolne. Każda firma deweloperska, która spełnia podstawowe kryteria takie jak utrwalona pozycja na rynku, rzetelność wykonawcza, bezpieczeństwo prawne, a także posiada dobrą sytuację ekonomiczno-finansową może ubiegać się o przyznanie Certyfikatu. Przyznawany on jest przez Kapitułę na czas określony, posiada dwuletni okres ważności i może być odnawiany, zawieszany lub cofnięty. Aktualnie Certyfikatem Dewelopera może legitymować się 36 firm deweloperskich realizujących budownictwo mieszkaniowe i biurowe. Firmy te są monitorowane przez Polski Związek Budownictwa, a w przypadku naruszenia przez nie warunków przyznania im Certyfikatu, Kapituła podejmuje odpowiednie kroki w celu wyjaśnienia przyczyn zaistniałej sytuacji.

Dotychczas Kapituła zawiesiła ważność Certyfikatu tylko w dwóch przypadkach, a w trzech przypadkach odebrała firmom prawo posługiwania się znakiem Certyfikatu. Polski Związek Budownictwa przez dwa lata monitoruje działalność firmy, która uzyskała Certyfikat, zobowiązując ją do przekazywania co pół roku bieżących informacji o sytuacji finansowej firmy, a także o wszystkich zdarzeniach mających wpływ na jej wiarygodność.

W tym roku po raz pierwszy Certyfikat Dewelopera otrzymały dwie firmy a pięć przedłużyło jego ważność o kolejne dwa lata. Firmy te musiały spełnić następujące kryteria: rzetelność wykonawczą, gwarancje finansowe dla klienta, dobrą sytuację ekonomiczno-finansową firmy, bezpieczeństwo prawne i utrwaloną pozycję na rynku.

Obserwuj nas na:

Czytaj dalej (strona 1 z 2)

1

2

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: