Zdobądź dofinansowanie zarządzania własnością intelektualną

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęła w dniu 16 czerwca br. nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach działania 5.4. "Zarządzanie własnością intelektualną" stanowiącego jeden z elementów Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Program adresowany jest do mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich przedsiębiorców. Wsparcie udzielane jest w formie refundacji poniesionych wydatków. W ramach działania 5.4. "Zarządzanie innowacyjną gospodarką" można uzyskać wsparcie przeznaczone na uzyskanie ochrony własności przemysłowej poprzez pokrycie kosztów przygotowania przez zawodowego pełnomocnika (rzecznika patentowego) zgłoszenia wynalazku, wzoru użytkowego lub wzoru przemysłowego w celu uzyskania ochrony w kraju lub za granicą. Wsparcie będzie udzielane także na realizację praw ochrony własności przemysłowej. W ramach programu będzie udzielana refundacja kosztów związanych z wszczęciem i prowadzeniem postępowania w zakresie unieważnienia patentu, prawa ochronnego na wzór użytkowy albo prawa z rejestracji lub stwierdzenia wygaśnięcia tych praw.

Porady prawne

Wnioski o dofinansowanie zainteresowane podmioty powinny składać w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wartość środków przewidzianych do rozdysponowania w roku 2008 wynosi 1,755 mln euro. Łącznie na lata 2007-2013 na dofinansowanie projektów w ramach działania 5.4. "Zarządzanie własnością intelektualną" przeznaczono ponad 35 mln euro. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości pod adresem http://www.parp.gov.pl/index/index/636

Źródło: www.uprp.pl


A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika