Aneks do umowy przedwstępnej w formie notarialnej

Pytanie:

Zawarłem umowę przedwstępną sprzedaż mieszkania w formie aktu notarialnego. Obecnie wraz z kupującym chciałbym dokonać modyfikacji tej umowy. Czy aneks do umowy przedwstępnej musi być zawarty również w formie aktu notarialnego czy może mieć tylko zwykłą formę pisemną?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z przepisami ogólnymi prawa cywilnego uzupełnienie lub zmiana umowy wymaga zachowania takiej formy, jaką ustawa lub strony przewidziały w celu jej zawarcia (art. 77 § 1 kodeksu cywilnego). Inaczej mówiąc, o formie umowy zmieniającej lub uzupełniającej decydować będzie w każdym wypadku forma umowy zmienianej lub uzupełnianej. W opisanej sytuacji aneks do umowy powinien być zatem zawarty w formie aktu notarialnego, gdyż w takiej formie zawarta została umowa zmieniana (uzupełniana).

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: