e-prawnik.pl Porady prawne

Ogólne zasady

30 Artykułów


6 Informacji


639 Pytań i odpowiedzi


192 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Opłata solidarna za drogę konieczną

  "Dostałam zaoczny wyrok, że mam natychmiastowo zapłacić kwotę 1800 złotych opłaty solidarnej za drogę konieczną, jak również solidarnie zwrot kosztów sądowych 655,19 złotych . Wyrok nie przedstawia żadnego uzasadnienia? Pytanie: (...)"

  Opłata solidarna za drogę konieczną
 • Pojęcie osoby trzeciej

  "W umowie pośrednictwa kupna nieruchomości miałem zapisane, iż nie mogę zdradzić informacji o mieszkaniu, które chcę zakupić osobie trzeciej. Czy przez osobę trzecią są również rozumiani moi rodzice?"

  Pojęcie osoby trzeciej
 • Spadające liście z drzewa

  "Nabyłem działkę budowlaną, na której rosną kilkudziesięcioletnie dęby. Niektóre z tych drzew rosną blisko działki sąsiada. Wszystko jest w porządku do jesieni, kiedy zaczynają wiać wiatry i spadać liście z drzewa. Sąsiad w tym okresie (...)"

  Spadające liście z drzewa
 • Umowa użyczenia a wynajem

  "Jesteśmy samorządową instytucją kultury. Naszym organem założycielskim jest Urząd Miasta. Organizator, na podstawie umowy użyczenia, przekazał nam w użyczenie, na cele kulturalne obiekt, którego jest właścicielem. W umowie użyczenia widnieje (...)"

  Umowa użyczenia a wynajem
 • Sprzedaż znaku towarowego

  "Spółka z o.o. ma zarejestrowany znak towarowy w Urzędzie patentowym. Znak został stworzony i przez właściciela spółki i jej Prezesa. Spółka nie prowadzi działalności a chce przekazać znak w ramach rozliczeń z właścicielami spółki. Czy (...)"

  Sprzedaż znaku towarowego
 • Wygaśnięcie zastawu rejestrowego

  "Czy wygaśnięcie wierzytelności zawsze powoduje wygaśnięcie zastawu rejestrowego?"

  Wygaśnięcie zastawu rejestrowego