Wezwanie do zaprzestania bezpranych naruszeń

Pytanie:

"Czy istnieje forma powiedzmy pisemnego wezwania do zaprzestania działania bezprawnego i jaką pełni ono funkcje w kontekście proceduralnym? "

Odpowiedź prawnika: Wezwanie do zaprzestania bezpranych naruszeń

W prawie funkcjonuje pisemna forma wezwania do zaprzestania naruszeń, działania bezprawnego. W kontekście proceduralnym może być oceniana jako próba polubownego załatwienia sporu.

W przypadku stosunków między przedsiębiorcami, uprzednie wezwanie do dobrowolnego spełnienia żądania (np. wezwanie do zaniechania działania bezprawnego), stanowi warunek konieczny do sądowego dochodzenia roszczeń. W przypadku naruszenia prawa własności, właściciel może wystąpić do sądu z roszczeniem o zaprzestanie naruszeń i o przywrócenie do stanu poprzedniego.


Michał Włodarczyk

Radca Prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika