Aport w postaci prawa własności intelektualnej

Pytanie:

"Czy w wypadku przekształcania spółki jawnej w z o.o. można wnieść do sp. z o.o. prawa intelektualne np. prawo do oprogramowania stworzonego podczas istnienia spółki jawnej? Jak wycenić wartość intelektualną w takim wypadku? "

Odpowiedź prawnika: Aport w postaci prawa własności intelektualnej

Oczywiście istnieje możliwość wniesienia do spółki aportem prawa intelektualnego - prawa autorskiego. W tym miejscu należy jednak wskazać, iż spółce przekształconej przysługują wszystkie prawa i obowiązki spółki przekształcanej. Tak więc jeżeli spółce jawnej przysługuje prawo autorskie, to automatycznie przekształconej spółce z o.o. również przysługuje takie prawo. W celu uzyskania szerszych informacji na temat wyceny aportu prosimy zapoznać się z opinią prawną: Dopuszczalność amortyzacji i ochrona znaku towarowego. Wycena aportu wnoszonego do spółki z o.o.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika