Brak wniosku o przekształcenie użytkowania

Pytanie:

"Co stanie się jeśli użytkownik wieczysty nie wystąpi w ogóle z wnioskiem o przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności. Czy będzie tym użytkownikiem do końca trwanie użytkowania, czyli tak jak w moim przypadku do 2086 roku? "

Odpowiedź prawnika: Brak wniosku o przekształcenie użytkowania

Wprowadzenie regulacji dotyczącej przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nie oznacza, że wyeliminowana została z porządku prawnego instytucja użytkowania wieczystego. Zatem jeśli podmiot na rzecz którego zostało ustanowione prawo użytkowania wieczystego nie wystąpił z wnioskiem o przekształcenie lub nie spełnia warunków niezbędnych do tego przekształcenia, pozostaje użytkownikiem wieczystym na dotychczasowych zasadach określonych w umowie i przepisach prawa. Po upływie okresu, na który została zawarta umowa użytkowania wieczystego, użytkowanie wieczyste wygasa.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika