Choroba dłuższa niż okres trwania umowy

Pytanie:

Umowa o pracę na czas określony wygasła w dniu 31.01.04 i nie została przedłużona. Pracownik przyniósł 30 stycznia zwolnienie lekarskie od 30.01 do 08.02.04. Czy pracodawca jest zobowiązany do uregulowania wszelkich należności: wypłata wynagrodzenia, urlop, zasiłek chorobowy do ostatniego dnia umowy na czas określony czyli do 31 stycznia - czy do końca zwolnienia lekarskiego, którego termin przekracza termin umowy o pracę. Jaki jest termin do obowiązkowego wystawienia świadectwa pracy pracownikowi przez pracodawcę?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Umowa o pracę na czas określony nie ulega przedłużeniu z tej przyczyny, iż pracownik zachorował w jej końcowej fazie i okres choroby rozpoczyna się w czasie trwania stosunku pracy. Pracodawca ma obowiązek uiścić wszelkie należności za okres do 31 stycznia.

Obowiązek wydania świadectwa pracy powstaje równocześnie z zakończeniem stosunku pracy. Pracodawca obowiązany jest niezwłocznie  wydać pracownikowi świadectwo pracy. Oznacza to, że świadectwo powinno być wydane bez nieuzasadnionego opóźnienia.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: