Czynne prawo wyborcze do rady gminy

Pytanie:

Kto posiada czynne prawo wyborcze do rady gminy?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Czynne prawo wyborcze do rady gminy uregulowane jest w art. 5 ust. 1 Ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, który stanowi, że prawo wybierania do danej rady ma każdy obywatel polski, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat oraz stale zamieszkuje na obszarze działania tej rady. Czynnego prawa wyborczego nie posiadają osoby ubezwłasnowolnione i pozbawione praw wyborczych prawomocnym orzeczeniem sądu lub Trybunału Stanu.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: