e-prawnik.pl Porady prawne

Czynsz regulowany w domach osób fizycznych

Pytanie:

Kiedy obowiązuje czynsz regulowany w domach stanowiących własność osób fizycznych? Do kiedy obowiązuje w tym wypadku czynsz regulowany?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Czynsz regulowany w domach osób fizycznych

19.2.2001

Czynsz regulowany obowiązuje w odniesieniu do najemców zajmujących lokale w domach stanowiących własność osób fizycznych, których najem powstał na podstawie decyzji administracyjnej o przydziale lub na podstawie innego tytułu prawnego przed wprowadzeniem szczególnego trybu najmu w danej miejscowości. Zgodnie z ustawą, czynsz ten miał obowiązywać do dnia 31 grudnia 2004 r. Przepis ten jednak (art.56 ust.2 ustawy o najmie lokali i dodatkach mieszkaniowych) utraci moc dnia 11 lipca 2001 r. na mocy orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 12 stycznia 2000. Jeśli do tego czasu ustawa nie zostanie zmieniona, czynsz regulowany w domach prywatnych przestanie obowiązywać.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ