Czy darowizna dokonana na rzecz jednego z małżonków wchodzi do majątku wspólnego?

Pytanie:

Czy darowizna dokonana na rzecz jednego z małżonków wchodzi do majątku wspólnego?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z Kodeksem Rodzinnym i opiekuńczym:

Art.33.Odrębny majątek każdego z małżonków stanowią:

(...)

2)przedmioty majątkowe nabyte przez dziedziczenie, zapis lub darowiznę, chyba że spadkodawca lub darczyńca inaczej postanowił;

(...)

W świetle powyższego przepisu, jeśli w akcie notarialnym obdarowany był wskazany jako jedyny obdarowany, i nie doszło później do umów rozszerzających małżeńską wspólność majątkową na na przedmiot daraowizny to należy uznać, że działka w świetle prawa polskiego jest wyłączną własnością tego małżonka, na rzecz którego została dokonana darowizna

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: