Definicja istoty sprawy

Pytanie:

"Kiedy ma zastosowanie art. 386.par. 4. odnoszący się do ...istoty sprawy... w jakim przypadku? Zaznaczam, że do Sądu drugiej instancji wpłyneło zażalenie o nie rozpoznaniu istoty sprawy przez Sąd pierwszej instancji. Czy słowo "może" jest podstawą dla Sądu dowolności w ocenie danej sprawy? "

Odpowiedź prawnika: Definicja istoty sprawy

Poprzez istotę sprawy należy rozumieć jej przedmiot, a więc okreslone prawa i obowiązki stron podlegające sądowemu rozstrzygnięciu. Słowo "może" oznacza, że sąd może lecz nie musi uchylic zaskarżony wyrok i przekazać sprawę do ponownego rozpoznania.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika