Doręczanie pism spółce

Pytanie:

"Byłem członkiem zarządu w spółce. Zarząd był dwuosobowy. Wspólnie wnioskowaliśmy o ogłoszenie upadłości spółki. Postępowanie upadłościowe syndyk prowadzi już 2,5 roku. Do sądu okręgowego zgłosiłem - jako członek zarządu - zażalenie na postanowienie sądu rejonowego w przedmiocie przyznania wynagrodzenia syndykowi, podnosząc fakt wystąpienia szeregu nieprawidłowości, oszustwa w dokumentacji prowadzonej przez syndyka, zawyżanie kosztów, księgowanie fikcyjnych wydatków w koszty etc. Po pewnym czasie sąd rejonowy listem poleconym zawiadomił mnie o terminie posiedzenia sądu w sprawie wynagrodzenia syndyka, na które to posiedzenie z przyczyn obiektywnych nie mogłem się stawić. Ale jak się później okazało, o terminie tego posiedzenia sąd nie zawiadomił drugiego członka zarządu. Czy w toku postępowania upadłościowego, sąd w sytuacjach wymagających zawiadomienia zarządu spółki (np. niektóre postanowienia, terminy rozpraw), może takie zawiadomienie wysłać tylko do jednego z członków zarządu, czy też powinien zawiadomienie wysłać do każdego z członków zarządu?"

Odpowiedź prawnika: Doręczanie pism spółce

Zgodnie z art. 205 § 2 k.s.h. oświadczenia składane spółce oraz doręczenia pism spółce (w tym zawiadomienia o terminie rozprawy) mogą być dokonywane wobec jednego członka zarządu. Wobec tego nie jest konieczne zawiadamianie o terminie rozprawy wszystkich członków zarządu.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika