Egzekucja długów wspólnika od spółki z o.o.

Pytanie:

"Sprawa wygląda następująco. Jest dłużnik będący wspólnikiem sp. z o.o., jego długi nie są związane z działalnością obecnej spółki, która została zawarta po wystąpieniu długów i orzeczeniu nakazu zapłaty. Czy i jaka jest możliwość egzekucji w ramach obecnej sp. z o.o.? "

Odpowiedź prawnika: Egzekucja długów wspólnika od spółki z o.o.

Podmiotem roszczeń nie jest spółka tylko dana osoba fizyczna będąca udziałowcem. Wszelkie zaspokojenie poprzez egzekucję może nastąpić wyłącznie z majątku danej osoby będącej dłużnikiem. Spółka nie będzie zatem ponosić żadnej odpowiedzialności za prywatne długi swoich wspólników. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zajęte zostały w ramach egzekucji udziały w spółce należące do danego dłużnika albo jego wierzytelności z tytułu dywidendy.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika