Elektroniczny wniosek o wpis do księgi wieczystej

Pytanie:

"Czy można złożyć elektroniczny wniosek o wpis do księgi wieczystej? "

Odpowiedź prawnika: Elektroniczny wniosek o wpis do księgi wieczystej

Wniosku wraz z załącznikami nie można wnieść do sądu w postaci elektronicznej, jedynie założona w wyniku jego wniesienia księga wieczysta może być prowadzona w postaci elektronicznej.

Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Michał Bystrianin 2013-11-01 13:35:31

    Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że wyłudzono ode mnie 5 zł + VAT. Wydatek ten poniosłem wyłącznie dlatego, że wyświetlany tekst zapowiadał jednoznacznie istnienie dalszej części odpowiedzi, chociażby uzasadniającej, dlaczego nie można, i informującej, jakie są widoki na zmianę tego kuriozalnego stanu rzeczy: PYTANIE: Czy można złożyć elektroniczny wniosek o wpis do księgi wieczystej? FRAGMENT ODPOWIEDZI: Wniosku wraz z załącznikami nie można wnieść do sądu w postaci elektronicznej, jedynie założona w wyniku jego wniesienia księga wieczysta może być prowadzona w postaci elektronicznej. Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści" Z najwyższą dezaprobatą Michał Bystrianin


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika