Gdzie znajdują się przepisy regulujące sankcje karne za reklamę hazardu?

Pytanie:

Gdzie znajdują się przepisy regulujące sankcje karne za reklamę hazardu?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Ustawa o grach hazardowych skonstruowana została w taki sposób, iż nie przewiduje w swej treści odpowiednich regulacji ze sfery części ogólnej prawa karnego lub prawa karnego skarbowego, co więcej ustawa ta nawet nie zawiera w swej treści przepisów zawierających normy sankcjonowane i sankcjonujące, a więc normy za pośrednictwem których, stosowane są kary kryminalne stosowane wobec indywidualnego sprawcy wyczerpującego swym czynem znamiona normy sankcjonowanej w sposób bezprawny i zawiniony. Innymi słowy, przepisy ustawy o grach hazardowych nie dysponują przepisami sankcjonującymi czynu w niej opisanego (nie licząc jedynie kadłubowo określone kary pieniężne za organizowanie gier hazardowych bez odpowiednich zezwoleń). Brak w tej ustawie zarówno przepisów karnych szczególnych, jak i przepisów karnych ogólnych. Wszystkie przepisy ustanawiające sankcje za czyny określone w ustawie o grach hazardowych znajdują się w części szczególnej Kodeksu karnego skarbowego. W racji tego, iż ustawodawca zdecydował się na taki sposób ustanowienia owej legislacji oraz nie umieścił żadnych karnych postanowień ogólnych w ustawie o grach hazardowych, bezpośrednie zastosowanie do tych czynów będą miały przepisy części ogólnej Kodeksu karnego skarbowego (jak do wszystkich czynów opisanych w części szczególnej tego kodeksu).

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 20.3.2017

  Ochrona graczy przed hazardem

  Ochrona graczy przed negatywnymi skutkami hazardu oraz ograniczenie „szarej strefy” w grach hazardowych – to główne cele nowelizacji ustawy hazardowej. Nowe przepisy wchodzą (...)

 • 2.4.2015

  Odwołanie od decyzji - Jak napisać i w jakim terminie?

  Odwołanie jest środkiem zaskarżenia przysługującym stronie na decyzję wydaną w pierwszej instancji przez organ administracji publicznej, a także inny organ lub podmiot, który na mocy prawa (...)

 • 16.3.2009

  Na czym polega akredytywa?

  Akredytywy znajdują zastosowanie zarówno w obrotach krajowych jak i zagranicznych. Akredytywa gwarantuje dostawcy bezwzględne i natychmiastowe otrzymanie należności, a odbiorcy pozwala uzależnić (...)

 • 9.11.2011

  Przekazywanie kontrahentom gadżetów opatrzonych logo firmy jako koszty uzyskania przychodów

  Wielu podatników w ramach prowadzonej działalności gospodarczej przekazuje swoim kontrahentom gadżety (długopisy, pióra, kubki, kurtki itd.), które opatrzone są w logo firmy podatnika. (...)

 • 25.2.2015

  Podatek od reklamy na blogu

  Współpraca z blogerami jest jedną z popularnych form reklamy internetowej. Zwykle jest to współpraca barterowa, bezgotówkowa. Od przychodów z reklamy umieszczonej na blogu (...)