Informacje na pieczątce spółki

Pytanie:

"Czy jest konieczność umieszczania nazwisk na pieczątce wszystkich wspólników spółki cywilnej? Jakie przepisy to regulują? "

Odpowiedź prawnika: Informacje na pieczątce spółki

Przepisy prawa nie wprowadzają żadnego obowiązku umieszczania na pieczątce spółki cywilnej nazwisk wszystkich wspólników. W związku z tym nie jest to konieczne. W spółce cywilnej każdy wspólnik ma co do zasady prawo i obowiązek prowadzenia spraw spółki i jej reprezentacji. Wystarczy więc, aby na pieczątce znalazło się nazwisko co najmniej jednego wspólnika.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika